Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Biała Niedziela - tradycja WOŚP we Wrocławiu

2019-01-07 15:28:35 | Wrocław

Biała Niedziela to wieloletnia tradycja wrocławskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jeden z najważniejszych punktów programu. Podczas tego wydarzenia można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji lekarskich. W tym roku finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019.

27. finał WOŚP

Biała Niedziela podczas 27. Finału WOŚP we Wrocławiu

Specjalistyczne porady będą udzielane aż w 5 lokalizacjach w całym mieście. I tak, na placu Nowy Targ oraz w Urzędzie Miejskim, czyli w centrum finałowych wydarzeń będzie można skonsultować takie schorzenia jak cukrzyca, zwyrodnienia stawów, czy zakażenie wirusem HCV oraz dokonać pomiarów saturacji, ciśnienia i glukozy. Znajdzie się tam również punkt informacyjny dotyczący prawidłowego przygotowania do badań oraz kącik dla dzieci.

Doskonały program na Białą Niedzielę przygotowano również Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu (ul. Koszarowa 5, pawilon pediatryczny). Od godziny 10:00 będzie tam można wysłuchać wykładów w dziedzinach immunologii, psychiatrii, dietetyki czy rehabilitacji oraz odbyć konsultacje lekarskie. W programie odbędzie się również zwiedzanie pawilonu pediatrycznego. Szpital umożliwi również wykonanie badania USG dzieciom często chorującym na zapalenie płuc.

Następną lokalizacją, która włącza sie w obchody finału i pomaganie w profilaktyce schorzeń jest kino Nowe Horyzonty. Udostępniają swoją przestrzeń na rozłożenie stanowisk: Marrow Hero (idea dawstwa szpiku), Ratowanie na Spontanie, Szpital Pluszowego Misia, Pink Lips oraz Movember. Nowe Horyzonty będą dla odwiedzających stoiska czynne aż do 21:00.

Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej przy ul. Curie-Skłodowskiej 52 zaprasza 13 stycznia do swojej siedziby na konsultacje lekarskie w godzinach 9-16.

Kolejną zaprzyjaźnioną placówką jest Modus Centrum Rehabilitacji. Tam, za symboliczną opłatą do puszki będzie można odbyć specjalistyczne konsultacje z lekarzami z zakresu neurologii, kardiologii i ortopedii. Do usług będą również rehabilitanci i ratownicy medyczni. Promocję zdrowego stylu życia umili pokaz brazylijskiego Jiu Jitsu.

Jak widać WOŚP Wrocław podchodzi do sprawy zdrowia i profilaktyki na poważnie. Serdecznie zapraszamy do naszych stoisk i konsultantów już w niedzielę!

MD/ip

fot. materiały WOŚP

Słowa kluczowe: 2019, 27 finał, wydarzenia, badania
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
32. Finał WOŚP konferencja
Znamy cel 32. Finału WOŚP

Czemu dedykowany będzie Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2024 roku?

Jeremy Sochan i Jerzy OwsiakJeremy Sochan i Jerzy Owsiak
Jeremy Sochan wspiera 32. Finał WOŚP

Zawodnik przekazał wyjątkową koszulkę, która trafi na finałowe aukcje.

wolontariusze WOŚP 2023
Wolontariusze WOŚP na zdjęciach z 31. Finału! Tak zbierali rekordową sumę [FOTO]

Zobaczcie, jak w tym roku wyglądali wolontariusze WOŚP!

Polecamy
Kinga Kujawska WOŚP FIFA
Koszulki WOŚP do zdobycia na aukcjach i w grze FIFA Ultimate Team

Specjalne koszulki z 30. Finału WOŚP do zdobycia w prawdziwym oraz wirtualnym świecie!

wolontariuszka wośp 2023
Jak wygląda wolontariusz WOŚP 2023? Musi mieć te elementy

Zobacz, po czym rozpoznasz prawdziwego wolontariusza 31. Finału WOŚP!

Polecamy
Ostatnio dodane
32. Finał WOŚP konferencja
Znamy cel 32. Finału WOŚP

Czemu dedykowany będzie Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2024 roku?

Jeremy Sochan i Jerzy OwsiakJeremy Sochan i Jerzy Owsiak
Jeremy Sochan wspiera 32. Finał WOŚP

Zawodnik przekazał wyjątkową koszulkę, która trafi na finałowe aukcje.