Teatr
Wrocławski Teatr Pantomimy: Niepokój przychodzi o zmierzchu

Wrocławski Teatr Pantomimy: Niepokój przychodzi o zmierzchu

  • 2023-12-08, do 2023-12-09
  • 35-45 zł
  • Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62, Wrocław

Opis

Przedstawienie na podstawie książki Marieke Lucasa Rijnevelda „Niepokój przychodzi o zmierzchu” jest wizualną opowieścią o doświadczeniu straty oraz o jej odkładaniu się w ciele i w wyobraźni; o próbie skonfrontowania się z tragedią, która więzi 10-letnią bohaterkę i jej bliskich w świecie pogrążonym w żałobie; o potrzebie odnalezienia sensu w śmierci. To także historia o dojrzewaniu i o końcu dzieciństwa.

Świat, w którym panuje wieczna zima i przenikający chłód, pełny jest magicznego myślenia, zaklęć i modlitw. Widzimy go oczami małej dziewczynki wchodzącej w czas dorastania. Jest ona zarówno obserwatorką biegu wydarzeń, narratorką, jak i kreatorką fantazji - przechowuje wspomnienie tragedii, mierzy się z poczuciem winy i odpowiedzialności za rodziców, zmaga się z ukłuciami pustki.

Plastyczność świata widzianego z perspektywy dziecka i dziecięca wyobraźnia opisana w książce pozwalają na tworzenie, z zapisanych w niej doświadczeń, obrazów. Obrazy te stają się samodzielnymi mikrohistoriami. Niepokojąca codzienność, z której reżyserka buduje wizualność przedstawienia, składa się także z obserwacji więzi pomiędzy ludźmi, a zwierzętami. Przez ten pryzmat możemy lepiej przyjrzeć się relacjom rodzinnym - rodzinie, która żyje obok siebie, a nie ze sobą.

Na podstawie książki Marieke Lucasa Rijnevelda wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Tłumaczenie: Jerzy Koch

Twórcy:

reżyseria: Małgorzata Wdowik scenariusz,

adaptacja: Robert Bolesto

współpraca dramaturgiczna: Magdalena Komornicka

scenografia, reżyseria światła: Aleksandr Prowaliński

Obsada: Agnieszka Dziewa, Urszula Kuśnierz (gościnnie), Anna Nabiałkowska, Karolina Paczkowska, Artur Borkowski, Eloy Moreno Gallego, Jan Kochanowski, Jakub Pewiński

 

Spektakle: 8,9 grudnia | godz. 19:00

Miejsce: PIEKARNIA, ul. Księcia Witolda 62

Bilety: 35-45 zł

fot. Natalia Kabanow

Polecamy
Ostatnio dodane
Kot w pustym mieszkaniu
"Kot w pustym mieszkaniu" - spektakl na podstawie poezji i listów Wisławy Szymborskiej Wrocław

To wydarzenie wieńczące obchody Roku Wisławy Szymborskiej, realizowane jako projekt Teatru Polskiego we Wrocławiu we współpracy z trzema artystycznymi uczelniami.

KrÃłlowa. Baśń podwÃłrkowa
"Królowa. Baśń podwórkowa" rusza w tournée po Dolnym Śląsku Wrocław

Przedstawianie familijne Wrocławskiego Teatru Pantomimy do zobaczenia w kilku miastach!