Teatr
Wieczór choreografów: Żywioły - próba medialna

Wieczór choreografów: Żywioły - próba medialna

  • 2023-01-19
  • Opera Wrocławska, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 32.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

Wielkie taneczne emocje w Operze Wrocławskiej już 20 stycznia 2022 o godz. 19.00. Wieczór choreografów – Żywioły – najnowsza premiera baletowa to efekt kreatywnej współpracy artystów, dzięki której powstało wydarzenie inne niż wszystkie – łączące w sobie współczesną myśl kompozytorską i nowatorskie podejście do sztuki tańca.

W czasie tego wyjątkowego wieczoru będziemy mogli podziwiać 11 oryginalnych choreografii w wykonaniu zespołu Baletu Opery Wrocławskiej do muzyki skomponowanej przez studentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu. To kolejne debiuty pod szyldem projektu Opera Młodych, w ramach którego Opera Wrocławska umożliwia młodym, utalentowanym artystom szybki start w świecie sztuki.

Spektakl Żywioły wpisuje się w cykl organizowanych w latach wcześniejszych Wieczorów młodych choreografóOpen door, ale tegoroczna edycja wydarzenia będzie wyjątkowa. Do współpracy z Operą zostali zaproszeni studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którzy skomponowali muzykę do prezentowanych układów tanecznych. Same kompozycje mogliśmy już usłyszeć podczas Koncertu kameralnego młodych kompozytorów i instrumentalistów 17 grudnia 2022 r. Koncert poprowadziła kierownik Baletu Opery Wrocławskiej Małgorzata Dzierżon, która wraz z kompozytorami przybliżyła publiczności kulisy powstawania dzieł, inspiracje oraz ich związek z tańcem. 

Twórcami 11 oryginalnych choreografii, które będziemy podziwiać 20 stycznia są tancerze Baletu Opery Wrocławskiej: Daniel Agudo Gallardo, Anna Gancarz, David Oscar Blat, Sava Cebanu, Lucas Hessel Raffalovic, Bartłomiej Malarz, Sergi Martinez Castello, Kei Otsuka, Anna Szopa-Kimso. Zaproszeni zostali również goście: Anna Piotrowska – dyrektor Teatru Rozbark oraz prodziekan i wykładowca Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych oraz Anatoliy Ivanov – wybitny choreograf, inscenizator i pedagoga tańca.

Kompozycje, do których powstały układy taneczne napisali: Alina Dzięcioł, Daria Kuziak, Tymoteusz Lasik, Maciej Powierża, Małgorzata Szandrach oraz Agata Zemla.

W efekcie kreatywnej współpracy tak wielu artystów, powstało wydarzenie inne niż wszystkie – łączące w sobie współczesną myśli kompozytorską i nowatorskie, żywiołowe podejście do sztuki tańca.

Polecamy
Ostatnio dodane
Chamstwo spektakl WTW
"Chamstwo" we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Premiera spektaklu o korzeniach polskiego patriarchatu [FOTO] Wrocław

Przedstawienie jest inspirowane nominowaną do literackiej nagrody Nike książką Kacpra Pobłockiego.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.