Teatr
Warsztaty pantomimy w ramach Biennale WRO

Warsztaty pantomimy w ramach Biennale WRO

  • 2019-05-16, do 2019-05-19
  • Wrocław

Opis

Wrocławski Teatr Pantomimy i Centrum Sztuki WRO zapraszają dzieci i młodzież na warsztaty w ramach Biennale Sztuki Nowych Mediów WRO.



Podczas Biennale WRO, jako jeden z elementów programu Małego WRO, odbędą się warsztaty zrealizowane przez aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego – Agnieszkę Charkot, Agnieszkę Dziewę i Piotra Sorokę. Po udanych działaniach w czasie ferii zimowych (https://wrocenter.pl/pl/poruszony-widok/), po raz kolejny zaprosimy dziecięco-młodzieżową publiczność do działań łączących ruchową ekspresję ciała, ćwiczenia performatywne i narzędzia medialne.

Punktem wyjścia do działań staje się człowiek i jego postrzeganie innych osób, a także otoczenia. Warsztaty odbędą się w kontekście biennalowych wystaw, w kilku lokalizacjach. Będziemy przyglądać się ciału człowieka w przestrzeniach muzealnych i galeryjnych, badać to, jak obiekty na wystawach wpływają na nasze doświadczenie, motorykę i wyobraźnię ruchową.

W działaniach posłużymy się elementami improwizacji, creative writing, ćwiczeniami teatru fizycznego z elementami techniki pantomimy i tańca współczesnego. Zajęcia mają charakter twórczych poszukiwań, które zakończymy performatywnym pokazem powarsztatowym w ramach specjalnego Niedzielnego Poranka we WRO.

Harmonogram:
– warsztaty:
16 maja (czwartek) godz. 16:00-18:00, miejsce: Pawilon Czterech Kopuł
17 maja (piątek) godz. 16:00-18:00, miejsce: Muzeum Narodowe
18 i 19 maja (sobota i niedziela) godz. 10:00-12:00, miejsce: Centrum Sztuki WRO
– performatywny pokaz powarsztatowy:
19 maja (niedziela), 12:30, miejsce: Centrum Sztuki WRO

Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. Wskazany jest udział we wszystkich dniach warsztatowych. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem: zapisy@wrocenter.pl (w tytule maila prosimy wpisać PUNKTY, a w treści podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz numer telefonu do opiekunki/opiekuna).

Zadanie jest elementem programu edukacyjnego „Akcja: EDUKACJA 3.0” i jest dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

fot. Linda Parys

 

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.