Teatr
Pięć dni z życia Kopernika - próba prasowa

Pięć dni z życia Kopernika - próba prasowa

  • 2023-06-27
  • Teatr Polski - Scena na Świebodzkim, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 14.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

Rok 2023 to rok Mikołaja Kopernika - twórcy heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego i prawdopodobnie pierwszego heliocentryka w Europie od czasów starożytnej Grecji. Autora dzieła "De revolutionibus orbium coelestium" ("O obrotach sfer niebieskich") przedstawiającego szczegółowo jego wizję Wszechświata.  Na zakończenie sezonu 2022/2023 chcemy zaproponować naszym Widzom, aby razem z nami przenieśli się do czasów, kiedy żył Mikołaj Kopernik.

Podczas specjalnego pokazu spektaklu "Pięć dni z życia Kopernika" chcemy przybliżyć osobowość tego słynnego toruńskiego astronoma, pokazać jego dylematy i codzienne rozterki.  Spektakl ma charakter metafizyczny, istotne są w nim elementy plastyczne, wizualne, malarskie, dźwiękowe, a nawet sensoryczne, przy zachowaniu wyrazistych, momentami dramatycznych scen, głębokich namiętności, wielkich rozterek i rozpaczy bohaterów.

Za reżyserię świateł i multimedia odpowiada Mikołaj Pływacz.  Przekraczając próg Sceny na Świebodzkim przeniesiemy Widzów w świat renesansowy, któremu towarzyszą renesansowa muzyka świecka z charakterystycznym brzmieniem lutni, jak i chorały gregoriańskie, budujące nastrój wnętrz biskupstwa warmińskiego i fromborskiej pracowni Kopernika.....


ip

Polecamy
Ostatnio dodane
Szczeliny
Szczeliny. Kobiety w sztukach performatywnych - znamy program wydarzenia Wrocław

Zaprasza Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

ŁÃłÅźko pełne cudzoziemcÃłw
Gwiazdy na premierze spektaklu "Łóżko pełne cudzoziemców" [FOTO]

To najnowsza sztuka Teatru Capitol, która będzie grana nie tylko w Warszawie, ale również w całej Polsce!

Popularne
Limba spektakl
Limba - recenzja spektaklu Wrocław

Oceniamy nowe przedstawienie Teatru Układ Formalny!