Teatr
Limba - próba prasowa

Limba - próba prasowa

  • 2024-02-07
  • Teatr Układ Formalny ul. Prądzyńskiego 39A, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 21.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

W zamkniętym, elitarnym osiedlu mieszkaniowym, gdzie luksus spotyka się z rutyną, a zamożność koresponduje z różnorodnością społeczną, rozgrywa się spektakl życia pod tytułem "Limba". Historia rozpoczyna się podczas pozornie zwyczajnego zebrania lokatorskiego, gdzie ósemka bohaterów zgromadza się, by zadecydować o posadzeniu tytułowej limby. Jednakże, to, co miało być rutynowym wydarzeniem, szybko przekształca się w nieoczekiwane widowisko.

Lokatorzy, reprezentujący zróżnicowane grupy społeczne, mają różne światopoglądy, ideologie, zawody i statusy materialne. Ich stosunek do Unii Europejskiej staje się jednym z wielu czynników skłaniających ich do różnych wizji i pomysłów dotyczących nie tylko drzewa, ale także życia na osiedlu. Kompromis, który zdaje się być jedynym rozsądnym wyjściem, jest jednak na wyciągnięcie ręki, a atmosfera robi się gorąca.

W trakcie zebrania prawda o mieszkańcach wychodzi na jaw, odkrywając ich prawdziwe oblicza, ukryte za maską społecznego konwenansu. Społeczne podziały, hejt, nienawiść, egoizm i brak empatii wkraczają na scenę, wplatając się w niemożliwy do rozwiązania konflikt. Czy limba przetrwa to starcie charakterów i interesów?

Sztuka "Limba" to tragikomiczna opowieść o niemożności porozumienia się w społeczeństwie podzielonym na wiele frakcji. Pod wpływem emocji, nieoczekiwanych zdarzeń i ukrytych tajemnic, mieszkańcy osiedla odkrywają, że nikt nie jest tym, za kogo się podawał. Czy w tej wojnie na racje i argumenty istnieje szansa na zwycięstwo? "Limba" przenosi widza przez pełne napięcia, momentami zabawne, a momentami zatrważające sceny życia na osiedlu, gdzie spójność społeczna jest na wskroś wystawiona na próbę. Przeplatając elementy charakterystyczne dla Barei i Hitchcocka, spektakl ten podkreśla, że nie zawsze to, co wydaje się być idyllicznym osiedlem, kryje w sobie zaskakujące tajemnice i niejedno oblicze ludzkiej natury.

Fot: Krzysztof Zatycki

Polecamy
Ostatnio dodane
Szczeliny
Szczeliny. Kobiety w sztukach performatywnych - znamy program wydarzenia Wrocław

Zaprasza Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

ŁÃłÅźko pełne cudzoziemcÃłw
Gwiazdy na premierze spektaklu "Łóżko pełne cudzoziemców" [FOTO]

To najnowsza sztuka Teatru Capitol, która będzie grana nie tylko w Warszawie, ale również w całej Polsce!

Popularne
Limba spektakl
Limba - recenzja spektaklu Wrocław

Oceniamy nowe przedstawienie Teatru Układ Formalny!