Teatr
Kobieta i życie

Kobieta i życie

  • 2023-09-22, do 2023-09-24
  • Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław

Opis

„Ktoś nazwał ten spektakl groteską rapsodyczną. Próbujemy się w nim uśmiechać i złapać do przedstawionej tam sytuacji dystans. Choć Kobieta i życie opiera się na sprzeciwie, który jest gniewną emocją, to nie musi przeradzać się w agresję i przemoc” – mówi Piotr Łukaszczyk, reżyser spektaklu.

Za jego warstwę muzyczną odpowiadają Filip Zawada i Albert Pyśk. „Muzyka zajmuje w nim osiemdziesiąt procent przestrzeni dźwiękowej. Można powiedzieć, że to manifesto-koncert, bo Albert będzie grał i miksował muzykę na żywo" – zapowiada Filip Zawada.

„Jolanta Solarz-Szwed zaczyna mówić tekst i (...) robi to znakomicie (...) pozostali członkowie zespołu wyeksponowani światłem lub za nim schowani (kolejna tajemnica) wykonują piękną zbiorową choreografię Marty Wołowiec" – spektakl Kobieta i życie poleca Tomasz Domagała (na łamach dziennika szczecińskiego festiwalu Kontrapunkt).

Sztuka Maliny Prześlugi jest dramaturgiczną wypowiedzią inspirowaną strajkiem kobiet. To sztuka o pragnieniu wolności. Wolności od oczekiwań i powinności. Wolności od ról społecznych i kulturowych, które warunkowane płcią, zostały narzucone przez rodzinę, pracę, związki czy media. To też sztuka o solidarności i rosnącym poczuciu siły ze wspólnego buntu.

"Kobieta i życie" do zobaczenia już 22 i 23 września o godz. 19:15 oraz 24 września o godz. 18:15 na Dużej Scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Szczegóły i bilety: www.wteatrw.pl

fot. Tobiasz Papuczys

Polecamy
Ostatnio dodane
Odyseja
Odyseja - recenzja spektaklu Wrocław

Czy Wrocławski Teatr Lalek ma za sobą udany start nowego sezonu?