Teatr
Hysterikon

Hysterikon

  • 2023-11-08
  • Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 65.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

Hysterikon to opowieść o relacjach międzyludzkich w czasach dzikiego kapitalizmu. Opowieść o poszukiwaniu akceptacji, miłości, zrozumienia i czułości w społeczeństwie, w którym wszystko jest na sprzedaż. Nasi bohaterowie spotykają się codziennie w ogromnym hipermarkecie, w którym można kupić dosłownie wszystko, na półkach znajdziemy nie tylko jogurty, czy luksusowe auta. W asortymencie nie zabraknie nawet takich produktów jak współczucie, usługa seksualna, czy nawet sama śmierć. Hipermarket nie jest już tylko miejscem codziennych zakupów, jest soczewką współczesnego świata, w której zamyka się całe życie ludzkie. Między regałem super promocji i mega ofert ktoś realizuje swoje marzenia, ktoś rozpaczliwie walczy z samotnością, a ktoś inny zapada się w depresji.

Czy świat, wykreowany przez Ingrid Lausund ponad 20 lat temu, dziś nadal jest futurystyczną dystopią w klimacie science-fiction? Czy w czasach brutalnej pogoni za wynikiem, pieniądzem i sukcesem jest jeszcze miejsce na prawdziwe uczucia, spełnianie marzeń i budowanie relacji? Czy człowiek lat 20 XXI wieku to już produkt, czy może jednak nadal człowiek? Autorzy spektaklu zapraszają do swojego hipermarketu, może na którejś z półek z promocjami znajdzie się też miejsce na refleksję.

ip

Polecamy
Ostatnio dodane
Kot w pustym mieszkaniu
"Kot w pustym mieszkaniu" - spektakl na podstawie poezji i listów Wisławy Szymborskiej Wrocław

To wydarzenie wieńczące obchody Roku Wisławy Szymborskiej, realizowane jako projekt Teatru Polskiego we Wrocławiu we współpracy z trzema artystycznymi uczelniami.

KrÃłlowa. Baśń podwÃłrkowa
"Królowa. Baśń podwórkowa" rusza w tournée po Dolnym Śląsku Wrocław

Przedstawianie familijne Wrocławskiego Teatru Pantomimy do zobaczenia w kilku miastach!