Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Dwa dni z synem

 
 
Scena na Strychu
Miejsca nienumerowane
 

Opis

Inspiracją dla monodramu Zdzisława Kuźniara, zatytułowanego Dwa dni z synem, była sztuka angielskiego dramaturga, Edmunda Morrisa, Drewniany Talerz, w której kilkadziesiąt lat temu zagrał jedną z ról. Zrobiła na nim niezapomniane wrażenie. Kuźniar podkreśla, że nigdy nie zapomni tego zbiorowego ukrywania swoich wzruszeń przez widownię. 

Zdzisław Kuźniar to wybitny aktor teatralny i filmowy, od 1961 roku związany z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Współpracował m.in. z Andrzejem Witkowskim, Helmutem Kajzarem, Kazimierzem Braunem, Jerzym Jarockim, Krystyną Meissner, Piotrem Cieplakiem, Janem Klatą. Zagrał ponad dziewięćdziesiąt ról teatralnych na scenach Poznania, Gdańska i Wrocławia. W ostatnich latach występował w Balladynie, Trans-Atlantyku w Teatrze Współczesnym oraz Ziemi obiecanej i Sprawie Dantona w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Realizatorzy

scenariusz i reżyseria Zdzisław Kuźniar

Obsada

Zdzisław Kuźniar

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Dwa dni z synem.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Dwa dni z synem (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Dwa dni z synem (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Dwa dni z synem (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Dwa dni z synem (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Dwa dni z synem (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
ZrÃłb sobie teatr
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza do zabawy online "Zrób sobie teatr"

We własnych domach też możecie mieć teatr!

Dziwaczki - spektakl
Natasza Sołtanowicz o polskich "Dziwaczkach" w Awinionie [WYWIAD]

Jak stworzyć niezależną grupę teatralną i wyjechać z autorskim spektaklem na największy festiwal teatralny na świecie? One tego dokonały!

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.