Dzieje się - Teatr

Wrocławski Teatr Pantomimy zapowiada sezon 2022/23

2022-09-14 11:01:50 | Wrocław

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego jest w rękach nowej dyrektorki - Agnieszki Charkot. Właśnie poznaliśmyplany repertuarowe na sezon 2022/23. Zobaczyć mamy 4 premiery oraz bogaty program interdyscyplinarny.

Wrocławski Teatr Pantomimy

Wrocławska Pantomima rozpoczęła prace nad pierwszą premierą sezonu - „Ballady i romanse” w reżyserii Zdenki Pszczołowskiej, Błażeja Peszka oraz Piotra Soroki. Twórcy zaproszeni do współpracy podejmą się realizacji wybranych utworów Adam Mickiewicza: „Romantyczności”, „Świtezi”, „Liliji". Premiera miniserialu teatralnego zaplanowana jest na 20 października w Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA w ramach obchodów Roku Romantyzmu Polskiego. Przedstawienie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

W planach Teatru na sezon 2022/2023 są jeszcze 3 premiery. W lutym 2023 przedstawienie na podstawie książki nagrodzonej Międzynarodową Nagrodą Bookera 2020 „Niepokój przychodzi o zmierzchu” Marieke Lucas Rijnevelda, opowiadającej o braku miłości i o osamotnieniu w rodzinie, wyreżyseruje Małgorzata Wdowik. Wiosną Cezary Tomaszewski weźmie na warsztat biografię Wandy Rutkiewicz, a latem Wrocławski Teatr Pantomimy zaprosi widzów do Ogrodu - Sceny Letniej, by zaprezentować plenerowe przedstawienie w reżyserii Maćko Prusaka. Tym razem Ogród Pantomimy zamieni się w pustynię, a inspiracją będzie powieść Borisa Viana „Jesień w Pekinie”.

W sezonie 2022/2023 ogłoszony zostanie również Konkurs na debiut w Pantomimie, a realizacja premiery w ramach Debiutu odbędzie się przy założeniu idei site-specific i wpisywania działań performatywnych w przestrzeń miejską.

Wrocławski Teatr Pantomimy zaplanował też bogaty program interdyscyplinarny. Jesienią 2022 wróci Akcja: EDUKACJA, czyli edukacyjny projekt WTP. Obok zajęć teatralnych Grupy Otwartej i dla najmłodszych, powrócą warsztaty z kompozycji muzyki teatralnej; pojawiają się też nowości – warsztaty mistrzowskie oraz warsztaty z dramaturgii w teatrze ruchu.

Ogród - Scena Letnia to powołana do życia przestrzeń we Wrocławskim Teatrze Pantomimy na kino, koncerty i potańcówki. Zobaczymy klasyki kina niemego z muzyką na żywo w wykonaniu wrocławskich artystów, posłuchamy twórców współpracujących z WTP oraz debiutantów, weźmiemy udział w tematycznych wieczorach tanecznych, podczas których profesjonaliści i pasjonaci będą dzielić się wiedzą i umiejętnościami z zakresu różnych gatunków tańca.

„Pantomima porusza tematy” to pomysł na serię podcastów, które pojawiać się będą na platformach streamingowych. Do rozmów zaproszeni będą twórcy, widzowie, aktorzy WTP i goście specjalni. W planach jest też podcast z ćwiczeniami relaksacyjnymi prowadzonymi przez zespół Pantomimy. Seria będzie dostępna na przełomie roku.

„Tyran” w reżyserii Jakuba Lewandowskiego, ostatnia premiera poprzedniego sezonu, będzie pierwszym przedstawieniem na afiszu nowego sezonu Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Przedstawienie zakwalifikowało się do tegorocznego programu Teatr Polska i w listopadzie zostanie zaprezentowane na scenach domów kultury w całej Polsce. Wrocławska publiczność zobaczy „Tyrana” 23-25 września w Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA.

ip

fot. materiały prasowe WTP

Słowa kluczowe: program, spektakle, repertuar, Agnieszka Charkot, Piotr Soroka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
KrÃłlowa. Baśń podwÃłrkowa
"Królowa. Baśń podwórkowa" rusza w tournée po Dolnym Śląsku Wrocław

Przedstawianie familijne Wrocławskiego Teatru Pantomimy do zobaczenia w kilku miastach!

ppa
Ruszył nabór do Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki 44. PPA

Festiwal odbędzie się w dniach 15-24 marca 2024 roku we Wrocławiu.

Polecamy
Piloci - musical online
Przebojowy musical "Piloci" można już zobaczyć online

Jeden z największych hitów Teatru Muzycznego Roma do zobaczenia na VOD.

spektakl "Plama" WTL
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na spektakl "Plama" online

WTL udostępni Widzom nagranie przedstawienia dla dzieci w reżyserii Martyny Majewskiej.

Polecamy
Ostatnio dodane
KrÃłlowa. Baśń podwÃłrkowa
"Królowa. Baśń podwórkowa" rusza w tournée po Dolnym Śląsku Wrocław

Przedstawianie familijne Wrocławskiego Teatru Pantomimy do zobaczenia w kilku miastach!