Dzieje się - Teatr

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na przedstawienia online na platformie VOD

2021-04-01 14:07:44 | Wrocław

Wrocławski Teatr Lalek jeszcze przed Wielkanocą powraca z emisją przedstawień dla całej rodziny na platformie VOD. Od 1 kwietnia 2021 ulubione spektakle widzów WTL będą dostępne online na platformie VOD. Tym razem nagrania będą dostępne nie w wyznaczonych terminach, ale przez cały czas. Dzięki temu każdy będzie miał szansę korzystać z teatru online o dowolnej, wybranej przez siebie porze.

Krzywiryjek - WTL spektaklNa początek dwie propozycje: „Krzywiryjek” rodzinny spektakl napisany specjalnie dla WTL w reżyserii Roberta Jarosza oraz „Pomnik” na motywach książki „Gotland” Mariusza Szczygła w reżyserii Jiri Havelka dla widzów od 14 roku życia.

Koszt dostępu dla całej rodziny: 15 zł, dostęp można zakupić, klikając w link https://vod.teatrlalek.wroclaw.pl

Nagranie przedstawienia będzie dostępne po wykupieniu dostępu w systemie VOD. Dostęp jest aktywny przez 24h od rozpoczęcia oglądania. Liczba biletów jest ograniczona. Więcej informacji o kolejnych przedstawieniach i transmisjach dostępnych online na platformie VOD dostępne będą na stronie www.teatrlalek.wroclaw.pl

„Krzywiryjek” reżyseria Robert Jarosz

Rzecz dzieje się w baśniowym mieście, w którym co roku organizowany jest wielki konkurs fotograficzny. Główna nagroda przyznawana jest za zdjęcie przedstawiające najszczęśliwsze dziecko. Nic dziwnego, że ulice miasta pełne są dorosłych z aparatami, proszących swoje dzieci o uśmiech... Brzmi znajomo? To nie przypadek – w onirycznej baśni Roberta Jarosza można znaleźć wiele aluzji do otaczającej nas rzeczywistości. Twórcy spektaklu mierzą się z ważnym problemem dziecięcych emocji, próbując pokazać, że nie wolno ich dzielić na dobre i złe – one po prostu są. „Krzywiryjek”, napisany specjalnie dla Wrocławskiego Teatru Lalek, to zanurzona w baśniowej poetyce opowieść o wrażliwym dziecku dążącym do szczerej i pełnej zaangażowania relacji z rodzicem.

„Pomnik” reżyseria Jiri Havelka

Przedstawienie oparte jest na reportażu „Dowód miłości” z książki Mariusza Szczygła „Gottland”, opowiadającym o największym na świecie pomniku Józefa Stalina. Monument postawiono w Pradze w 1955 r. według projektu rzeźbiarza Otakara Sveca, a zaledwie siedem lat później został zburzony. W trakcie budowy pomnika zginęło sześcioro robotników. Jego projektant na skutek ogromnej presji społecznej i politycznej popełnił samobójstwo – niedługo po tym, jak zrobiła to jego żona.

Tragiczna historia monumentu jest w spektaklu Jirego Havelki pretekstem do opowiedzenia młodym widzom o pewnej epoce w dziejach Czechosłowacji – epoce, którą również i Polacy pamiętają bardzo dobrze. Wspólnotę polsko-czesko-słowackich doświadczeń mają szansę poczuć nie tylko widzowie, ale i międzynarodowa ekipa twórców spektaklu.

ip

zdjęcie: "Krzywiryjek", fot. Karol Krukowski

Słowa kluczowe: spektakle, dla dzieci, Krzywiryjek, Pomnik
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Stand-up
Kto rządzi w polskim standupie?

Czyje występy są najbardziej oblegane? Oto dziesiątka topowych polskich komików.

Teatr plenerowy - sasint
Sierpień z Wrocławskim Teatrem Plenerowym Wrocław

W sierpniu mamy szansę zostać widzami 3. edycji Wrocławskiego Teatru Plenerowego.

Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.