Dzieje się - Teatr

„Wro-Art-Mania” na Wrocław Non Stop

2007-06-13 11:24:13 | Wrocław
 Pomysł Wro-Art-Mania zrodził się z potrzeby opisania otaczającej nas rzeczywistości. „Teatr Zakład Krawiecki” od kilku lat robi sztuki, które poruszają aktualne tematy i starają się mówić o tym, co ważna dla mieszkańców naszego miasta.


„Wro-Art-Mania” to trzy dni z Teatrem Zakład Krawiecki.
 
 
 
24.06 – w niedzielę o godzinie 20.00 pokazana zostanie najnowsza premiera spektaklu muzycznego „SPOT!”. To nowoczesny i dynamiczny spektakl, który językiem reklam opisuje wszystko to co nas denerwuje we współczesnej Polsce. „SPOT!” to głos młodych ludzi, którzy nie zgadzają się na ograniczenia, którzy nie ukrywają, że najchętniej wyjechaliby z Polski, i którzy chcą mówić głośno o swoich problemach i frustracjach. „SPOT!” to także nowocześnie zaaranżowane piosenki, które komentują akcję sceniczną oraz projekcje video, które dopełniają multimedialnie spektakl.
 
Reżyseria, scenariusz, teksty piosenek, kompozycja i produkcja muzyki: Szymon Turkiewicz
Występują: Magdalena EngelmajerTurkiewicz, Kalina Hlimi-Pawlukiewicz, Ernest Nita, Piotr Charczuk
Kostiumy i scenografia: Magdalena Engelmajer Turkiewicz
Projekcje video: Michał Szota
Reżyseria świateł: Szymon Turkiewicz
 
 
25.06 – w poniedziałek o godzinie 20.00 zostanie przeczytana sztuka o hotelu Monopol.
W dniach 19, 20 i 21 maja 2005 odbyły się warsztaty dramatopisarskie, podczas których młodzi pisarze pod czujnym okiem dramaturga i reżysera Tomasza Mana pisali tekst, który opowiada o barwnej historii hotelu Monopol.
 

 26.06 – we wtorek o godzinie 20.00 pokazana zostanie polska prapremiera tekstu Anny Bednarskiej, który powstał na specjalne zamówienie Teatru Zakład Krawiecki. „Trójkąt” bo taki tytuł nosi ta sztuka, opowiada historię trójki młodych ludzi wplątanych w historię trójkąta bermudzkiego. Jako głos z offu wystąpi gościnnie aktor Wrocławskiego Teatru Współczesnego Bolesław Abart.
 
„Trójkąt” w symboliczny sposób splata losy bohaterów sztuki, komplikuje je i poprzez swoje toksyczne oddziaływanie – historia tego miejsca jest dobrze znana wszystkim wrocławianom – doprowadza do dramatycznego zakończenia.
 
Tekst: Anna Bednarska oraz aktorzy
Reżyseria, muzyka, wykonanie tytułowej piosenki: Szymon Turkiewicz
Występują: Magdalena EngelmajerTurkiewicz, Rober Gulaczyk, Ernest Nita
Głos: Bolesław Abart – aktor Wrocławskiego Teatru Współczesnego
Scenografia i kostiumy: Magdalena EngelmajerTurkiewicz
Video: Michał Szota


Wszystkie wydarzenia podczas trzech dni z Teatrem Zakład Krawiecki są darmowe i odbędą się w sali B5 w Browarze Mieszczańskim przy Hubskiej 44.

Słowa kluczowe: „Wro-Art-Mania”, Wrocław Non Stop, Teatr Zakład Krawiecki, "SPOT!", "Trójkąt"
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Motyl - spektakl WTL
Zaplanuj ferie 2020 we Wrocławskim Teatrze Lalek Wrocław

Brak pomysłu na ferie? Wrocławski Teatr Lalek przygotował bogata ofertę kulturalną!

Cezary idzie na wojnę
Spektakl "Cezary idzie na wojnę" na Festiwalu Fringe w Edynburgu

To jeden z lepiej przyjętych przez publiczność i krytyków spektakli teatralnych minionego sezonu.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.