Dzieje się - Teatr

Warsztaty z Tomaszem Schimscheinerem w ramach 23. Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich

2024-03-20 09:45:53 | Wrocław

Jeszcze do 29 marca 2024 roku dni możesz przesłać swój monodram do Centrum Kultury Agora, aby wziąć udział w 23. Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich, który odbywać się będzie 26 i 27 kwietnia we Wrocławiu. Feta to nie tylko przyjazny i kameralny przegląd oraz konkurs z nagrodą finansową w wysokości 7000 PLN, to także wystawa o Teatrze Polskim w Podziemiu oraz warsztaty teatralne z jednym  z jurorów festiwalu, które stanowią ważny element programu.

Tomasz Schimscheiner, fot. Paweł ZiębaWarsztaty aktorskie z Tomaszem Schimscheinerem

Choć monodram jest jednym z największych wyzwań sztuki aktorskiej i najczęściej sięgają po niego doświadczeni mistrzowie i mistrzynie, to z pewnością naszym uczestnikom i uczestniczkom nie brakuje odwagi, zarówno tej artystycznej, jak i osobistej, która pozwala mierzyć się z tą trudną formą teatralną. Jednak czasami, warto wcześniej dodać sobie animuszu i popracować nad stresem, właśnie podczas warsztatów teatralnych, które pierwszego dnia rozpoczynają festiwal. Stanowią one wartość dla uczestników i uczestniczek, gdyż mają na celu ich integrację oraz budowanie przyjaznej i otwartej atmosfery, które razem pozwalają lepiej prezentować się przed jurorami i publicznością.

Warsztaty poprowadzi Tomasz Schimscheiner - polski aktor teatralny i filmowy, który w 1989 roku ukończył Krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Doświadczenie pedagogiczne zdobywał w latach 1989-1996, pracując jako asystent Moniki Rasiewicz w PWST w Krakowie. Od wielu lat współpracuje z PWSTiF w Łodzi i Wydziałem Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Zapraszamy młode osoby w wieku 17-27 lat, które są jeszcze na początku własnej drogi aktorskiej i czują, że drzemią w nich pokłady pasji, ambicji i motywacji, które pozwalają stale rozwijać swój indywidualny potencjał twórczy i warsztat teatralny.

Garść informacji dla zainteresowanych udziałem:

  • Uczestnikami konkursu mogą być osoby między 17 a 27 rokiem życia, uprawiające nieprofesjonalną działalność teatralną w placówkach oświatowych, kulturalnych i innych oraz studenci i absolwenci wyższych szkół teatralnych, do dwóch lat po uzyskaniu dyplomu, pod warunkiem, że nie przekroczyli 27 roku życia.
  • Do 29 marca 2024 czekamy na Wasze zgłoszenia zawierające wypełnioną kartę zgłoszenia oraz link do zarejestrowanego w formie video przedstawienia.
  • Zgłoszenia należy wysłać mailem na adres: anna.borowska@ckagora.pl
  • Czas trwania nagrania konkursowego nie może przekraczać 20 min
  • Profesjonalne jury wybierze ok. 15 najlepszych monodramów, które przejdą do II etapu – warsztatów i przeglądu na żywo w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu 26 i 27 kwietnia 2024.
  • Informacja o zakwalifikowanych do II etapu spektaklach zostanie opublikowana do 8 kwietnia 2024.
  • Laureat Srebrnego Talentu zostanie uhonorowany nagrodą pieniężna w wysokości
    7 000 zł!

Program FeTA 2024:

  • 29.03.2024 | Zakończenie naboru
  • 08.04.2024 | Wyniki I etapu konkursu
  • 26.04.2024 | Warsztaty teatralne dla uczestników oraz wernisaż wystawy teatralnej
  • 27.04.2024 | Wystąpienia sceniczne uczestników przed jury i publicznością. Finał, ogłoszenie werdyktu, nagrodzenie laureatów

Szczegóły i regulamin:

https://www.ckagora.pl/sceniczna-jedynka-zgarnij-za-nia-7000-zl-pokaz-swoj-monodram-na-feta-2024/

ip

zdjęcie: Tomasz Schimscheiner, fot. Paweł Zięba

Słowa kluczowe: warsztaty aktorskie, monodram, festiwal aktorstwa, CK Agora Wrocław
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Prawo autorskie na deskach teatru. Co i jak można wykorzystać w spektaklu?

Spektakl to wielopoziomowy utwór, będący wynikiem pracy wielu twórców. Jak to wygląda z punktu widzenia prawa autorskiego?

Wrocławskie Nagrody Muzyczne i Teatralną
Znamy laureatów Wrocławskiej Nagrody Muzycznej i Teatralnej Wrocław

Każdy z laureatów odebrał czek na 10 tysięcy złotych i okolicznościową grafikę.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.