Dzieje się - Teatr

Opera daje oddech - darmowe warsztaty w Operze Wrocławskiej [WIDEO]

2021-02-17 11:31:47 | Wrocław

Praca z oddechem, zajęcia ruchowe, ćwiczenia mięśni twarzy w celu poprawy dykcji, a wszystko przy akompaniamencie fortepianu w zjawiskowych wnętrzach Opery  – w taki sposób artyści chcą pomóc osobom po COVID-19, które do dziś borykają się z problemami oddechowymi. W Operze Wrocławskiej rozpoczyna się cykl bezpłatnych warsztatów artystyczno-terapeutycznych pn. „Opera daje oddech”.

Opera daje oddech - warsztaty Opera Wrocławska wychodzi naprzeciw osobom, które przeszły COVID-19, a do dziś odczuwają skutki choroby, w szczególności problemy oddechowe. Program „Opera daje oddech” to cykl warsztatów, na które składają się  m.in. zajęcia ruchowe i nauka prawidłowego oddychania. Spotkania poprowadzą artyści Baletu Opery Wrocławskiej i Chóru Opery Wrocławskiej.

- Artyści doskonale wiedzą, że świątynią ciała jest przepona, której używają do wydobycia dźwięków. Wiedzą, jak ćwiczyć, żeby dobrze oddychać. Chcemy się tą wiedzą z Państwem dzielić. Dlatego z całą serdecznością zapraszamy wszystkich do naszej Opery na warsztaty, które nie tylko wzmocnią mięśnie i pomogą przywrócić pełny oddech, ale też, dzięki muzyce, poprawią samopoczucie. Będzie serdecznie, zdrowo i pięknie – zapewnia dyrektor Opery Wrocławskiej Halina Ołdakowska.

Program obejmujący specjalnie dobrane ćwiczenia fizyczne i oddechowe jest ściśle konsultowany z Partnerem Projektu - Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

- Wiele osób, które przeszły COVID-19  ma problem z zaburzeniami oddechowymi. Wtedy cierpi całe ciało. Niska jakość oddechu to słabe dotlenienie organizmu, a inne negatywne procesy to już efekt domina. Dodatkowo czas choroby jest jednoznaczny z brakiem aktywności fizycznej, dlatego ruch, ćwiczenia oporowe mięśni i praca z oddechem to podstawowe narzędzia podnoszące komfort życia po chorobie – mówi dr Maciej Mraz, Kierownik Działu Fizjoterapii Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

Z inicjatywy Samorządu Województwa Dolnośląskiego w regionie powstały cztery poradnie dla pacjentów po Covid-19.

- Poradnie dla osób po przebytym zakażeniu koronawirusem zwiększają komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Musimy jednak pamiętać, że wiele osób boryka się również z problemami natury emocjonalnej, dlatego tym bardziej zapraszam do Opery, której magia i nastrój pomogą poczuć się lepiej, silniej, zdrowiej. Wszyscy czekamy już na powrót do normalności, ale niech to będzie czekanie aktywne - apeluje Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

W placówkach we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze realizowane są kompleksowe badania pozwalające ocenić stan zdrowia pacjenta.

- Od dziś osoby zmagające się z powikłaniami po zarażaniu koronawirusem oprócz specjalistycznej pomocy udzielanej w poradniach pocovidowych, które uruchomiliśmy na Dolnym Śląsku, mogą skorzystać z niecodziennej formy rehabilitacji oddechowej prowadzonej przez artystów Opery Wrocławskiej. Warsztaty wokalne dla osób po chorobie COVID-19 to bardzo ciekawa inicjatywa. Pomimo tego, że zajęcia są prowadzone w formie zabawy to są one konsultowane ze specjalistami z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, którzy czuwają nad tym, żeby oprócz poprawy samopoczucia zajęcia te miały realny wpływ na poprawę stanu zdrowia osób zmagających się z problemami oddechowymi - mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Do programu „Opera daje oddech” można zgłaszać się poprzez e-mail opera@opera.wroclaw.pl lub telefonicznie pod numerem: +48 71 370 88 84

(od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

ip

fot. screen youtube.com/Opera Wrocławska

Słowa kluczowe: Wrocław, terapia po covid19, zapisy, terminy, trening oddechu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Teatralne Nagrody Muzyczne
Rusza jubileuszowa 15. edycja Teatralnych Nagród Muzycznych

Jest to jedyny ogólnopolski konkurs tego rodzaju.

Opera daje oddech
Opera daje oddech - darmowe warsztaty w Operze Wrocławskiej [WIDEO] Wrocław

Artyści chcą pomóc osobom po COVID-19, które do dziś borykają się z problemami oddechowymi.

Teatr na faktach luty 2021
Teatr na faktach wraca w lutym do Instytutu Grotowskiego Wrocław

Publiczność będzie mogła obejrzeć długo wyczekiwane premiery spektakli dokumentalnych.

Polecamy
Męskie granie w Capitolu
Studium Ciśnień w Capitolu: zobaczcie "Męskie granie" [FOTO] Wrocław

Na Scenie Ciśnień zaprezentowały się młode, utalentowane aktorki.

Cirque du Soleil - Behind the Curtain
Cirque du Soleil zaprasza za kulisty widowiskowych spektakli [WIDEO]

Zobaczcie cały proces tworzenia wybranych programów Cirque du Soleil.

Ostatnio dodane
Teatralne Nagrody Muzyczne
Rusza jubileuszowa 15. edycja Teatralnych Nagród Muzycznych

Jest to jedyny ogólnopolski konkurs tego rodzaju.

Opera daje oddech
Opera daje oddech - darmowe warsztaty w Operze Wrocławskiej [WIDEO] Wrocław

Artyści chcą pomóc osobom po COVID-19, które do dziś borykają się z problemami oddechowymi.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.