Dzieje się - Teatr

Lelenfant 2023 zaprasza na nowe wydarzenia

2023-03-07 14:21:28 | Wrocław

W dniach od 05 do 11 marca 2023 wrocławska Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja zaprasza na wydarzenia związane z tygodniem otwarcia projektu Lelenfant 2023. W programie m.in. koncert chóru z Gruzji, pokaz filmowy oraz szkolenie dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.

O wydarzeniu: 

Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja wychodzi z kolejną inicjatywą skierowaną do Wrocławian. Tym razem jest to międzynarodowy projekt artystyczno-edukacyjnego Lelenfant. Zaingeruje go tydzień otwarcia (5-11 marca), który wypełniony jest propozycjami dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz instruktorek artystycznych i koordynatorek warsztatów.

- Na dobry początek przygotowaliśmy pokaz filmów Lelenfant połączony z występem chóru dzieci i młodzieży z Gruzji w DCF. Ten sam zespół wystąpi też w OPT Zamek w Leśnicy. Zapraszamy również warsztaty przyrodniczo – integracyjne dla dzieci. Instruktorów artystycznych pracujących z dziećmi i młodzieżą zachęcamy zaś do wzięcia udziału w specjalnym szkoleniu. Wszystkie wydarzenia są bezpłatnemówi Iwona Frydryszak z zespołu producenckiego fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja.

Na tym jednak nie koniec. Również w marcu na trzech wrocławskich osiedlach – Brochów, Kowale i Złotniki ruszą regularne zajęcia prowadzone zgodnie z modelem „dzieci uczą dzieci”, których celem jest stworzenie kilkunastoosobowych wrocławskich grup artystycznych Lelenfant.

- Na naszych zajęciach dzieci nauczą się wspólnymi siłami tworzyć scenariusz spektaklu z wybranych elementów zaproponowanych przez siebie nawzajem. Wierzymy, że zainspiruje je to do zgłębienia wiedzy nt. teatru. Uczestnicy i uczestniczki poznają m.in. tajniki budowania dramaturgii na scenie oraz będą tworzyć własne kostiumy i scenografię. To będzie dla nich z pewnością niesamowita przygodadopowiada Iwona Frydryszak.

Finał warsztatów w formie spektaklu odbędzie się na profesjonalnej scenie przed 400 -osobową widownią w 4 lub 5 maja 2023 roku. Najbardziej zaangażowana grupa dzieci dołączy do sierpniowej, międzynarodowej edycji projektu, w której będzie miała okazję tworzyć ze swoimi rówieśnikami z różnych części świata.

Program tygodnia otwarcia Lelenfant 2023:

• Szkolenie dla instruktorów artystycznych pracujących z dziećmi i młodzieżą w Centrum Kowale w weekend 4-5.03.2023

• Pokaz filmów Lelenfant wraz z występem chóru dzieci i młodzieży z Gruzji w DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe w dniu 07.03.2023 o godz. 18:00 | Liczba miejsc ograniczona – liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy, więcej informacji biuro@faefoundation.art

• Koncert chóru Garejelebi organizowanego we współpracy z Oasis Club w OPT Zamek w dniu 08.03.2023 o godz. 18:30

• Warsztaty przyrodniczo – integracyjne dla wszystkich dzieci i młodzieży tegorocznej edycji w dniu 11.03.2023 od godz. 11:30 w OPT Zamek Na regularne zajęcia organizowane w ramach projektu Lelenfant

ip
Fot: materiały prasowe

Słowa kluczowe: Lelenfant 2023, teatr, sztuka, Kultura, bilety,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Karolina Paczkowska
Karolina Paczkowska i Jakub Pewiński w podcaście Wrocławskiego Teatru Pantomimy [AUDIO]

Para młodych artystów opowiada m. in. o niepokoju związanym z wejściem na rynek pracy.

Monodram Zdzisława Kuźniara
Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Teatru [Program] Wrocław

Zobaczymy m. in. wrocławską premierę monodramu Zdzisława Kuźniara!

Wrocławski Teatr Lalek
SŁUCHAJ! Rusza nowy cykl czytań sztuk dla dzieci w WTL

Wrocławski Teatr Lalek prezentuje dokonania studentów reżyserii.

Polecamy
spektakl "Plama" WTL
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na spektakl "Plama" online

WTL udostępni Widzom nagranie przedstawienia dla dzieci w reżyserii Martyny Majewskiej.

Ostatnio dodane
Karolina Paczkowska
Karolina Paczkowska i Jakub Pewiński w podcaście Wrocławskiego Teatru Pantomimy [AUDIO]

Para młodych artystów opowiada m. in. o niepokoju związanym z wejściem na rynek pracy.

Monodram Zdzisława Kuźniara
Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Teatru [Program] Wrocław

Zobaczymy m. in. wrocławską premierę monodramu Zdzisława Kuźniara!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.