Dzieje się - Teatr

Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich Feta ‘08

2008-03-12 12:21:11 | Wrocław

 Realizowany od 8 lat przez Centrum Kultury AGORA Festiwal ewentualnych TALENTÓW AKTORSKICH FeTA jest adresowany do młodzieży (15 - 20 lat) zainteresowanej teatrem i amatorsko zajmującej się aktorstwem.

Osoby, chcące wziąć w nim udział, nie są poddawane żadnym kwalifikacjom wstępnym, muszą natomiast spełnić wymogi formalne  -  zawarte w regulaminie. A zgodnie z nim, uczestnicy prezentują monodramy (maksymalnie 10-minutowe), powstałe na bazie dowolnych tekstów, w tym także autorskich, posługując się wszelkimi niezbędnymi środkami artystycznymi.

Bezpośrednio po każdej prezentacji - publicznie, w obecności widzów - jurorzy  omawiają i oceniają wykonawcę. W jury dotychczasowych edycji festiwalu zasiadali znakomici aktorzy i twórcy teatralni, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą, życzliwie podpowiadając lub pokazując, jak inaczej można zaprezentować to, co ma się do przekazania widzom.

W tym roku „fetowiczów" będą oceniać: Elżbieta Lisowska-Kopeć - pomysłodawczyni projektu, Krzysztof Kuliński - aktor i prorektor wrocławskiej PWST  oraz Artur Barciś - znany aktor teatralny, telewizyjny i filmowy.

Po dwóch dniach festiwalowych zmagań w Centrum Kultury AGORA,  uczestnicy i osoby im towarzyszące zostaną zaproszone do Instytutu im. Jerzego Grotowskiego na uroczysty finał. Na nim, obok ogłoszenia werdyktu i nagrodzenia laureatów, odbędzie się także dyskusja  i pokaz najlepszych monodramów.

Tegoroczna edycja FeTY, zaplanowana w terminie 28 - 30 marca, zbiega się w czasie z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru  - 27 marca, będzie także inauguracją projektu, przygotowanego przez  Centrum Kultury AGORA, na  Rok Herberta  - ogłoszony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach tego projektu uczestnicy festiwalu obejrzą film „Poeta doctus", poświęcony Zbigniewowi Herbertowi, oraz spektakl „Powrót Pana Cogito" w reżyserii i wykonaniu Zbigniewa Zapasiewicza.

Program IX edycji FeTY:
28 marca - prezentacje festiwalowe, od godz. 10.00
projekcja filmu „Poeta doctus", godz. 18.00, CK AGORA (wstęp wolny) 
29 marca - prezentacje festiwalowe, od godz. 10.00, CK AGORA
spektakl „Powrót Pana Cogito", godz. 19.00, Teatr Lalek  (zaproszenia)
30 marca - finał festiwalu, godz. 14.00, Instytut im. Jerzego Grotowskiego.

Termin nadsyłania zgłoszeń udziału w IX edycji FeTY - pocztą, pocztą mailową, faksem - lub osobistego dostarczenia upływa 21 marca br. Karty zgłoszeń i regulamin dostępne są na stronie www.ckagora.pl oraz  w sekretariacie CK AGORA, od poniedziałku do piątku w godz.  9.00 - 16.00
Informacje:
Dorota Sapińska, tel. 071 325 14 83 w. 28 e-mail: d.sapinska@ckagora.pl  


Słowa kluczowe: Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich Feta program ck agora wrocław zgłoszenia 2008
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Kongres futurologiczny
Agnieszka Jakimiak o spektaklu "Kongres futurologiczny": Możemy wyobrazić sobie lepszą rzeczywistość [FOTO]

Przedstawienie Wrocławskiego Teatru Współczesnego w koprodukcji z Teatrem Współczesnym w Szczecinie zadebiutuje 11 czerwca.

Barbara KrafftÃłwna
Barbara Krafftówna: Wszystko z czasem cichnie [Wywiad]

Przypominamy wywiad Fundacji Legalna Kultura z 2017 roku.

Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.