Sztuka
Tatuaż więzienny

Tatuaż więzienny

  • 2019-05-18, do 2019-05-31
  • wstęp wolny
  • Body Extreme Tattoo & Piercing Wrocław, Poniatowskiego 7D, Wrocław

Opis

Tatuaż więzienny, wystawa oraz wykład dr Mariusz Snopek.
18 – 31 maja 2019 Body Extreme Tattoo & Piercing Wrocław.

Serdecznie zapraszamy na kolejną w naszym tematycznym cyklu wystawę poświęconą sztuce i historii tatuażu. Po odległych Azjatyckich klimatach i sztuce tatuażu japońskiego, przenosimy się w nieco nam bliższe czasy i tym razem przyglądać się będziemy sztuce polskiego tatuażu więziennego.

Wystawie o tej nietypowej tematyce towarzyszyć będzie wykład oraz prezentacja multimedialna doktora Mariusza Snopka, adiunkta w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej Instytutu Nauk Pedagogicznych w Opolu. Nasz Specjalny gość jest publicystą i ekspertem w dziedzinie tatuażu więziennego, autorem książki „Tatuaż. Element współczesnej kultury”, który opowie nam o aspektach tatuażu w środowisku więziennym.

Podczas planowanego na sobotę 18 maja wykładu oraz inauguracji wystawy, poruszymy wiele elementów dotyczących tatuażu jako formy komunikacji w podkulturze więziennej czy zjawiska tatuażu w żeńskich zakładach karnych. Po wykładzie będziecie mieli okazję zapytać naszego specjalistę o wszystkie nurtujące was jeszcze pytania, dotyczące zjawiska tatuażu w polskich więzieniach.

Mająca miejsce w Body Extreme Tattoo & Piercing Wrocław, jedyna w swoim rodzaju wystawa, w całości została poświęcona zagadnieniom i aspektom tatuażu więziennego. Podczas wystawy zaprezentujemy unikatowy, pochodzący wyłącznie z prywatnych zasobów"fajans".

Prezentowane oryginalne artefakty z więzienia takie jak zdjęcia, prace graficzne czy autentyczne „dziargałki” pochodzą w stu procentach z zakładów penitencjarnych i zostały stworzone ręcznie, przez więźniów, podczas odsiadywania wyroków pozbawienia wolności.

Poniatowskiego 7D
Wstęp Bezpłatny
Inauguracja : 18/05/2019 g. 18 : 00
Wystawa trwa do 31/05/2019
Kurator wystawy : Aleksander Styś

Ostatnio dodane
TIFF Open 2019
Wystartował nabór zgłoszeń do TIFF Open 2019 we Wrocławiu

To otwarty konkurs międzynarodowego festiwalu fotografii TIFF Festival dedykowany twórcom wykorzystującym medium fotografii.

Deesing 32
Samochód przyszłości na wystawie w Katowicach [FOTO]

"Pojazd Adaptacyjny" za jednym dotknięciem zmienia się z małego miejskiego auta w sportowy samochód. Zobacz zdjęcia!