Sztuka
Stanisław K. Dawski w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

Stanisław K. Dawski w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

  • 2017-06-02, do 2017-06-17
  • Galeria Miejska, Wrocław

Opis

Galeria Miejska we Wrocławiu i Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zapraszają na wystawę "Stanisław K. Dawski". Ekspozycja będzie indywidualną prezentacją malarstwa i grafiki Stanisława Dawskiego.

„Nie lubię i nie jest mi to do niczego przydatne” mówił Stanisław Dawski o idei jubileuszowych wystaw, przy okazji swoich 80. urodzin. Dodawał jednak „takie podsumowywania powinni robić artyści może dopiero wtedy, kiedy twórczość zostanie zamknięta”. Postawa Dawskiego tłumaczy być może, dlaczego przygotowana przez Galerię Miejską we Wrocławiu wystawa jest drugą od blisko 50 lat monograficzną prezentacją dorobku artysty we Wrocławiu – mieście, z którym związany był przez okres ponad 20 lat swojej działalności artystycznej, pedagogicznej i społecznej.

Do dziś budzący skrajne emocje Stanisław Dawski zapamiętany został przez jednych, jako wciąż poszukujący nowych form wyrazu artysta oraz pedagog, który nad dydaktyzm przekładał partnerstwo. Przez innych, jako skryty i niedopuszczający do siebie ludzi rektor wrocławskiej uczelni artystycznej.

W ramach wrocławskiej ekspozycji pokazanych zostanie ponad sześćdziesiąt prac artysty, pochodzących głównie z kolekcji Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, które stworzą unikatowy portret jego twórczości, ukazujący rozpiętość mediów, stylów i tematów, które zajmowały go przez cztery dekady aktywności artystycznej.

Mapa

Ostatnio dodane
Beksiński Wrocław
Beksiński we Wrocławiu po raz pierwszy od 30 lat Wrocław

4 listopada we wrocławskim IASE rozpocznie się wyjątkowa ekspozycja jednego z najciekawszych współczesnych artystów.

Zatracenie, wystawa
Zatracenie - wystawa studentów Architektury Wnętrz ASP Wrocław Wrocław

To kolejna odsłona cyklu Ale Sztuka!, którego celem jest pomoc artystom na początku drogi.