Sztuka
Spotkanie z dźwiękiem w przestrzeniach nieoczywistych

Spotkanie z dźwiękiem w przestrzeniach nieoczywistych

  • 2023-09-30
  • wstęp wolny
  • Wrocław

Opis

Instytut Grotowksiego, TIFF Collective i Bulvary zapraszają na koncert, otwartą sesję warsztatową i oprowadzanie po wystawie.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.


17.00 Wystawa „Camera Apocrifa“, oprowadzanie kuratorskie Magdy Mądrej
Camera Apocrifa zadaje pytanie o względność poczucia zaspokojenia i niespełnienia. Widoczne na obrazach i fragmentarycznie odbite w obiektach ciało przestaje być „więzieniem duszy”, staje się symbolem przemiany, której symptomem jest pragnienie. „Pokój o niejednoznacznej autentyczności”, do którego zostajemy zaproszeni, plasuje się pomiędzy odniesieniami a ponownymi zawłaszczeniami. Możemy tam doświadczyć projekcji pożądań, afirmacji dysonansu i organicznego budowania duchowości albo/oraz po prostu pomyśleć o/zaznać przyjemności.

Więcej: https://tiff.wroc.pl/tiff-open/camera-apocrifa-laurent-fiorentino/

18.00 Biosonologia – terapia dźwiękiem. Otwarta sesja
Terapia dźwiękiem, oparta na stymulacji ciała falami o bardzo precyzyjnych częstotliwościach, znajdujących przełożenie na sposób funkcjonowania poszczególnych organów ciała, w tym mózgu.
Wibracyjny charakter dźwięku oferuje potężne narzędzie zdolne uruchomić odpowiedź na poziomie organicznej świadomości, przygotowując tym samym cały organizm do psychofizycznego wyrównania w kierunku homeostazy, otwierając dostęp do naszych najgłębszych zasobów wraz z możliwością samoleczenia i kompensacji czynników stresowych.

Więcej: https://grotowski-institute.pl/wydarzenia/biosonologia/

19.00 Wtargnięcia. Koncert Aleksandry Koteckiej
Muzyczne przenikanie sakralnej muzyki prawosławnej do przestrzeni nieoczywistych. Odkrywanie sakralności tam, gdzie jej na co dzień nie szukamy, kolażowego nakładania sacrum i profanum jak dwóch różnych slajdów. Jest zanurzeniem się w tradycyjnym jednogłosowym materiale prawosławnym i zderzeniem jego prostoty z rozbudowanym materiałem harmonicznym – poszukiwaniem punktów odniesienia dla samotnego głosu w gęstej harmonii oraz w ciszy, ciągłym szukaniem relacji i oparcia. Dźwięki miasta, wkraczając nieubłagalnie i stale w przestrzeń dźwiękową projektu, staną się częścią żywej tkanki muzycznej, przenikając ją i zmieniając za każdym razem.

Więcej: https://grotowski-institute.pl/wydarzenia/wtargniecia/

Ostatnio dodane
Biennale Fotografii TIFF
Rusza Biennale Fotografii TIFF 2023 "Zapatrzenie" Wrocław

Przez cały miesiąc w czterech galeriach zaprezentowane będą wystawa główna i trzy wystawy konkursowe.

Biennale Fotografii TIFF
Zbliża się 12. edycja Biennale Fotografii TIFF "Zapatrzenie" Wrocław

Od 8 września do 8 października w czterech lokalizacjach zaprezentowane będą wystawa główna i trzy wystawy konkursowe sekcji TIFF Open.