Sztuka
POCZEKALNIA - wernisaż on-line

POCZEKALNIA - wernisaż on-line

  • 2021-03-31, , godzina 18:00
  • Firlej, Wrocław

Opis

Pewne jest, że w tych warunkach czas się dłuży i zmusza nas, byśmy zapełniali go sobie zajęciami, które... jak by to powiedzieć... które z początku wydają się sensowne, póki nie stają się nawykiem. Powiesz mi, że chroni to nasz rozum przed obłędem. Z pewnością. Ale zastanawiam się czasem, czy i tak nie błądzi on już w przepastnych głębinach, gdzie nieprzerwanie trwa noc.

Samuel Beckett, Czekając na Godota

 W korytarzach Firleja poczekamy na widzów, na wiosnę, na spotkania kulturalne i towarzyskie. I na wino poza domem.

Wszelkie ograniczenia nie służą nikomu, zwłaszcza artystom, i tak jak izolacja może być kojąca, tak samo zmusza do zadawania sobie pytań - po co, dla kogo, jak. Poczekamy więc na normalność z wesołością, irytacją, tęsknotą, dystansem, żartem, smutkiem i czułością.

Artyści:

Oleksandra Balytska - urodziła się w Kijowie, ukończyła studia magisterskie na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na kierunku projektowanie graficzne. Współpracuje z polskimi oraz zagranicznymi magazynami jako ilustratorka, zajmuje się ilustracją książkową, tworzy własne projekty graficzne. Lubi bawić się proporcjami, pastelowym kolorem, szuka harmonii i piękna w nietypowych formach.

Eva Falter - białoruska artystka, obecnie mieszkająca we Wrocławiu. Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Interesuje się psychoanalizą, antropologią, filozofią, polityką i porusza te tematy w swojej twórczości. Współpracuje z białoruskimi i polskimi niekomercyjnymi organizacjami jako projektantka i ilustratorka.

Alicja Grobelka - pochodzi z Górnego Śląska, ukończyła studia magisterskie na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na kierunku Grafika. W trakcie studiów odbyła miesięczną rezydencje w University of Tennessee w Knoxville w USA oraz roczną wymianę w ESAD Orleans we Francji. Po obronie wyjechała na staż do londyńskiego King Bee Animation Studio, gdzie zajmowała się tworzeniem ilustracji i scen do animacji oraz projektowaniem postaci.

Wlada Jurczanka - artystka z Białorusi mieszkająca w Polsce. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku i we Wrocławiu, nie skończyła (póki co) żadnej. Tatuuje, zajmuje się ilustracją cyfrową i serigrafią. Współpracował z różnymi wydawnictwami, w tym z magazynem "Wizje".

Iga Nawara - rysuje odkąd mogła tylko porządnie chwycić ołówek w dłoń. Obecnie uczy się na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Na papierze pojawia się zarówno to co ją otacza, jak i to, co sobie wyobraża.

Mikita Rasolka - Projektant i ilustrator z Białorusi. Mieszka we Wrocławiu, tu także ukończył Akademię Sztuk Pięknych. Zajmuje się projektowaniem graficznym. Jest twórcą wielu ilustracji prasowych (m.in. do „Pisma” czy do „Fabulariów”) oraz ilustracji do książek (np. „Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien”, „Słownik Chazarski”).

Zuza Tokarska - studentka V roku grafiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ilustruje i zajmuje się sitodrukiem. Prowadzi instagramowy projekt: odpodszewki, w którym zadrukowuje niespieralne plamy na używanej odzieży i przywraca ją ponownie do obiegu. Ze starych poszewek i obrusów powstają rzeczy użytkowe, a z najmniejszych ścinków tkanin: łaty do zakrycia przetarć i dziur.

Anna Wacławek - Gdańszczanka mieszkająca we Wrocławiu. Amatorka bagietki czosnkowej.  Kolekcjonuje dziwne widoki, ogląda dramaty społeczne i zbiera makulaturę.

Julia Zwolińska- wrocławianka, studiująca na rodzimej Akademii Sztuk Pięknych. Miłośniczka pięknie zaprojektowanych publikacji, kreatywności i list "TO DO". Psiara i GardenMama. Najczęściej w swoich pracach sięga po kolaże, wektorowe grafiki i różnorodne (często energiczne) kolory. Do każdego projektu rzetelnie się przygotowuje, analiza tematu i gruntowny research są dla niej bardzo ważne.

kuratorka wystawy: Małgorzata Grączewska

Czekamy już od roku, poczekamy jeszcze chwilę... Bo "póki nie ma publiczności, nic nie jest prawdziwe".

 

ip

Polecamy
Ostatnio dodane
plakat Polski Fiat 1934
Jak plakat reklamowy Polskiego Fiata stał się dziełem sztuki?

Co można odczytać z plakatu, który namalował Wojciech Kossak?

Adam Mickiewicz mural Wrocław
Adam Mickiewicz na tle Wrocławia - nowy mural z okazji 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego nr III Wrocław

Obraz od kwietnia mogą podziwiać mieszkańcy Nadodrza.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w