Sztuka
Plastikowe Klasyki - wystawa Jane Perkins

Plastikowe Klasyki - wystawa Jane Perkins

  • 2019-03-02, do 2019-03-18
  • wstęp wolny
  • Magnolia Park, Legnicka 58, Wrocław

Opis

Takiej wystawy w Polsce jeszcze nie było. Do stolicy Dolnego Śląska przyjechały „Plastikowe Klasyki”, czyli nieszablonowe prace pomysłowej Jane Perkins. Brytyjka tworzy prawdziwe dzieła sztuki z plastikowych przedmiotów. Za pomocą guzików, korali i zabawek odwzorowuje obrazy mistrzów i wykonuje autorskie kompozycje. Unikatową wystawę można oglądać od soboty w Magnolia Park. Wstęp wolny!

We Wrocławiu właśnie rozpoczyna się nietuzinkowa wystawa. Prezentowane są na niej odwzorowane lub zinterpretowane na nowo sławne obrazy w zupełnie nietypowych odsłonach. Prace zostały wykonane z plastikowych przedmiotów różnych kształtów i wielkości: guzików, koralików, sztućców, zabawek i sztucznych kwiatów. Ich autorką jest brytyjska artystka Jane Perkins, która projekt nazywa „Plastikowymi Klasykami”. Jej dzieła od 2006 roku pokazywane są na całym świecie m.in. w Nowym Jorku, Hong Kongu, Singapurze, Londynie i Brukseli. Teraz po raz pierwszy przyjechały do Polski. W Magnolia Park od 2 do 18 marca można podziwiać 14 nieszablonowych prac artystki.

Wśród tych wystawionych we Wrocławiu są klasyczne, słynne obrazy w nowych odsłonach, takie jak „Słoneczniki” i „Gwiaździsta noc” van Gogha, „Dziewczyna z perłą” Vermeera i „Mona Lisa” Leonarda. Są również w pełni autorskie dzieła wykonane z równie pomysłowym wykorzystaniem plastiku: portrety Einsteina, Beethovena i książęcej pary Kate i Williama.

 

fot. mat. organizatorów, Magnolia Park

Ostatnio dodane
Superpozycje - Beata Stankiewicz-Szczerbik
"Superpozycje" - wystawa Beaty Stankiewicz-Szczerbik w Muzeum Współczesnym Wrocław Wrocław

To wieloelementowa instalacja, która łączyć będzie formy szklane z pracami wideo.

Dracula
Dracula Live in Concert na 12. Festiwalu Muzyki Filmowej

Superprodukcja Francisa Forda Coppoli z muzyką Wojciecha Kilara w Krakowie!