Sztuka
Pamięć i czas - wystawa malarstwa Arsena Bereza

Pamięć i czas - wystawa malarstwa Arsena Bereza

  • 2018-06-07, , godzina 18:00, do 2018-07-07
  • piwnica Klubokawiarni Mleczarnia ul. Włodkowica 5 , Wrocław

Opis

Arsen Bereza - urodził się w 1989 we Lwowie, Ukraina. Pracuje w dziedzinie malarstwa i instalacji. W 2008 skończył  Lwowski Instytut Sztuk Pięknych im. I. Trusza, a w 2014 - Lwowską Narodową Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa.  Uczestniczył w wielu zbiorowych wystawach, jak również w indywidualnych projektach i wystawach w Polsce, Ukrainie oraz Turcji.

Projekt "Pamięć i czas" polega na stworzeniu serii dzieł malarskich, który natchniony jest unikatowym klimatem Wrocławia, jego niepowtarzalnymi osiedlami, miejscami, teksturami i powierzchniami. Moje dzieła malarskie w projekcie są połączone tematyką wpływu czasu na otaczający świat oraz zmianą struktury materialnej, jako kryterium wymiaru życia. Jest to swoista fiksacja początkowo niezauważalnych zwykłych przedmiotów, wydobytych z głębi pamięci, które zostają niezauważone, a mimo tego zawierają w sobie nawarstwienia pewnego czasu, konkretnych historii i zdarzeń, zapomnianych i wytartych, które inspirują do maksymalnie skupionego, trwałego wizualnego badania. W tym projekcie pragnę scharakteryzować uczucie, które można dostrzec w oddalonych zakątkach miasta, wykryć stan duszy, kiedy tu się mieszka, prześledzić nierozerwalny związek mieszkańców z miastem, który łączy wspólnym losem wszystkich mieszkańców. Jeśli trafnie poczuć obecność tego stanu, to on czasem może stawać się praktycznie widocznym wszędzie, pozwala jednocześnie poczuć wspólnotę i osamotnienie. Próbuje przekazać ten niepowtarzalny indywidualizm, który jest właściwy miastu i jego mieszkańcom oraz odróżnia jednych od drugich. To jest tego czego nie da się odebrać, powtórzyć lub stracić.

Celem projektu jest kontemplacja chwili, swoista refleksja, która jest alternatywą dla pogoni współczesnego świata za rozrywkami i widowiskiem. Pragnę, by przed moim malarstwem zacierało się fizyczne poczucie przestrzeni i widz podczas oglądania wchodził w stan rozmyślania-medytacji.

"Projekt jest realizowany w ramach projektu stypendialnego Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego "Gaude Polonia".

BRYŁY PLATONA – Bryły Platona to wspólna inicjatywa Galerii Sztuki Platon oraz wrocławskiej Klubokawiarni Mleczarnia pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu mająca na celu wyróżnienie i uhonorowanie młodych debiutujących twórców. Przedsięwzięcie skierowane jest do studentów i młodych absolwentów kierunków artystycznych uczelni wyższych z całej Polski. Jest to inicjatywa społeczna, której celem jest promocja i edukacja debiutujących twórców w zakresie funkcjonowania na rynku sztuki i późniejszej działalności artystycznej. 

Ostatnio dodane
Superpozycje - Beata Stankiewicz-Szczerbik
"Superpozycje" - wystawa Beaty Stankiewicz-Szczerbik w Muzeum Współczesnym Wrocław Wrocław

To wieloelementowa instalacja, która łączyć będzie formy szklane z pracami wideo.

Dracula
Dracula Live in Concert na 12. Festiwalu Muzyki Filmowej

Superprodukcja Francisa Forda Coppoli z muzyką Wojciecha Kilara w Krakowie!