Sztuka
Malarstwo sztalugowe w Sky Tower

Malarstwo sztalugowe w Sky Tower

  • 2020-10-17, , godzina 17:00, do 2020-10-31
  • wstęp wolny
  • Sky Tower, ul. Powstańców Śl. 95, Wrocław

Opis

Sky Tower, po raz kolejny w ostatnim czasie, zaprasza miłośników wydarzeń kulturalnych do wzięcia udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu. Tym razem dla odwiedzających obiekt, na dwa tygodnie, udostępniona zostanie wystawa prac artysty młodego pokolenia, Wojciecha Urbańczyka. Na ekspozycję będą się składały m.in. akty, portrety i pejzaże miejskie, malowane przy użyciu farb akrylowych i pędzla. W dniu jej inauguracji, 17 października, o godz. 17:00 zaplanowano wernisaż. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Wojciech Urbańczyk jest absolwentem Instytutu Sztuki na Uniwersytecie Opolskim, na co dzień zajmującym się malarstwem sztalugowym. W swoich pracach nieustannie eksperymentuje, zmuszając widza do szukania odpowiedzi nie tylko na fundamentalne pytania dotyczące człowieczeństwa, ale i te związane z cyfrowym i tradycyjnym malarstwem. Jak dotąd swoje obrazy prezentował m.in. w Galerii ODA w Piotrkowie Trybunalskim, na terenie Łódzkiej Strefy Ekonomicznej czy we Wrocławskim Klubie Formaty. Obecnie autor zaprasza do sprawdzenia efektów jego działalności twórczej w jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w kraju.  -  W Sky Tower regularnie odbywają się bardzo ciekawe przedsięwzięcia kulturalne. Cieszę się, że to właśnie w tym miejscu zlokalizowana zostanie wystawa, podczas której zobaczą Państwo mój osobisty bunt przeciwko grafice komputerowej. Gorąco zachęcam wszystkich do odwiedzin – dodaje Wojciech Urbańczyk.

Ekspozycja zostanie oficjalnie otwarta w najbliższą sobotę o godz. 17:00. Zbiór prac malarza będzie dostępny do końca miesiąca.

- Mimo aktualnie trwającej trudnej sytuacji nieprzerwanie pozostajemy otwarci na inicjatywy związane z szeroko pojętą kulturą. Jest nam niezmiernie miło, mogąc wspierać lokalnych artystów w upowszechnianiu ich twórczości, a naszym gościom zapewniać rozrywkę na najwyższym poziomie. Wierzymy, że i tym razem uda nam się zapełnić lukę w potrzebie pełnowymiarowego obcowania ze sztuką. Serdecznie zapraszamy na wystawę – mówi Jagoda Najwer, odpowiedzialna za marketing Sky Tower.

Ekspozycja prac Wojciecha Urbańczyka zlokalizowana będzie na poziomie 0, w lokalu na wprost wejścia głównego. Czynna codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00 - potrwa do końca miesiąca.

Wstęp na wystawę oraz wernisaż jest bezpłatny. Przypomnijmy, że podczas wydarzeń ściśle przestrzegane będą zalecenia reżimu sanitarnego. Obowiązują: maseczki lub przyłbice, dezynfekcja dłoni przed wejściem na wystawę oraz limit ilości uczestników w pomieszczeniu - 1 osoba na 4 mkw.

Polecamy
Ostatnio dodane
Lekcje Sztuki w sieci, czyli pracownie artystyczne od kuchni

Dowiedzcie się więcej o pracowniach artystycznych na Dolnym Śląsku.

Czy Słońce pochłonie Ziemię? Odpowiedź na wystawie "Red Giant" Zuzy Golińskiej Wrocław

Wystawę "Red Giant" można będzie zobaczyć w Muzeum Współczesne Wrocław do 25 stycznia 2021 roku.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w