Sztuka
KOLOR A WIRUS - Kogo obchodzi kolor w czasach świecących ekranów?

KOLOR A WIRUS - Kogo obchodzi kolor w czasach świecących ekranów?

  • 2020-05-30, do 2020-06-30
  • wstęp wolny
  • DNA Galeria Sztuki ul. Powstańców Śląskich 95, Sky Tower, Wrocław

Opis

W sobotę 30 maja 2020 r. zapraszamy do DNA Galerii Sztuki (Sky Tower) na pierwszą we Wrocławiu pokwarantannową wystawę. Swoje dzieła prezentować będą wybitne wrocławskie malarki: Viola Tycz, Małgorzata Jojnowicz i Monika Solorz. Wstęp jest bezpłatny, natomiast obowiązują zapisy - ze względu na bezpieczeństwo naszych gości w Galerii jednocześnie może przebywać 6 osób przez pół godziny.

Trzy artystki mają intencje zarażenia odbiorców wirusem chęci posiadania sztuki. Pragną oglądających wpędzić w chorobę i natychmiast podać lekarstwo – swoje obrazy, które pokazują krańcowo odmienne estetyki.

Wydawałoby się, że różnice wizualnych wrażliwości artystek są nie do pogodzenia, że „gryzą się” i nie będą w stanie stworzyć harmonii. A tymczasem, zaskakująco, są potrójnym głosem apoteozy różnorodności, gdzie, jak w przyrodzie, wszystkie elementy współistnieją. To pochwała malarstwa, które w XXI wieku może być uważane za anachroniczny przeżytek, a jest potężnym narzędziem opisywania rzeczywistości, myśli, światopoglądu.

W czasie kwarantanny brakowało nam nie tylko bliskości z rodziną czy przyjaciółmi, ale również ze sztuką. Bardziej niż kiedykolwiek. Dlatego wszystkich tęskniących za niebanalnymi wrażeniami estetycznymi zapraszamy do zapisów - ilość miejsc ograniczona!

zapisy na wernisaż: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/851865-4
wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/675375179860182/

Ostatnio dodane
Wystawa
KOLOR A WIRUS: pierwszy wernisaż we Wrocławiu po kwarantannie [Relacja] Wrocław

Oto nasze wrażenia z wystawy obrazów Małgorzaty Jojnowicz, Moniki Solorz i Violi Tycz.

Ars Independent 2020
Multimedialny festiwal Ars Independent 2020 we wrześniu online

Festiwal w całości wydarzy się w sieci w dniach od 24 do 26 września 2020!