Sztuka
9 edycja Ręki Dzieła Fest

9 edycja Ręki Dzieła Fest

  • 2018-03-10, do 2018-03-18
  • Kino Nowe Horyzonty, Wrocław

Opis

Wielki kiermasz rękodzieła, zajęcia i teatrzyk dla dzieci oraz darmowe warsztaty. Dziewiąta edycja Ręki Dzieła Fest zapowiada się bardzo kolorowo!

Fundacja Paliwo Artystyczne, we współpracy z kinem Nowe Horyzonty, ponownie przygotowała niezwykle atrakcyjny program rękodzielniczego święta.

Podczas dwóch weekendów (10-11 i 17-18 marca w godz. 12-20) na parterze oraz I piętrze kina zaprezentuje się około sześćdziesięciu artystów z Wrocławia i okolic. To wspaniała okazja na znalezienie unikatowych prezentów czy pamiątek. Każdy z twórców wykonuje własną, wypracowaną techniką, niespotykaną w masowych sklepach. Podczas kiermaszu można również porozmawiać z artystą, zamówić coś indywidualnego. W ofercie znajdzie się biżuteria, dodatki do domu, ceramika, torby (parter), malarstwo, grafika, rysunek (półpiętro) oraz ubrania i zabawki (I piętro). Nie zabraknie również wielkanocnych akcentów.

W pierwszym dniu (10 marca o godz. 15) odbędą się edukacyjne warsztaty plastyczne dla najmłodszych pt. ”Wiosenne Ptaki”. Każde dziecko będzie mogło przygotować kukiełkę wybranego ptaszka, dowiedzieć się o nim podstawowych informacji, a potem udekorować scenografię i pobawić się w miniteatrzyk.

Bardzo ważnym punktem imprezy są darmowe warsztaty odbywające się w tygodniu. Od 12 do 16 marca, od godz. 16 na drugim piętrze kina, tym razem uczestnicy zajęć będą szyć zabawki, tworzyć papierowe pompony i rysować obrazy.
Codziennie odbywa się ten sam zestaw zajęć:
Godz. 16 – obrazy ekspresjonistyczne
Godz. 17 – pompony
Godz. 17 – szycie zabawek
Zapisy na warsztaty odbywają się w pierwszy weekend kiermaszu lub mejlowo (paliwo.artystyczne@gmail.com).

Ręki Dzieła Fest to wydarzenie, które na stałe wpisało się już w artystyczny obraz Wrocławia. Realizowane jest pod patronatem Miasta Wrocław, które od pierwszej edycji wspiera ideę pomocy  i promocji lokalnych rękodzielników. Z edycji na edycję przybywa coraz więcej utalentowanych wystawców, z darmowych warsztatów korzysta zawsze komplet chętnych, a letnie kiermasze w Przejściu Żelaźniczym cieszą się ogromnym powodzeniem wśród turystów. Pełne edycje wiosenne i zimowe klasycznie odbywają się w kinie Nowe Horyzonty

Szczegółowe informacje, prezentacje artystów oraz ciekawostki związane z tym wyjątkowym świętem rękodzieła we Wrocławiu można śledzić na specjalnym blogu www.rekidziela.bolgspot.com oraz www.facebook.com/rekidziela .

Ostatnio dodane
Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

fot. Krzysztof Zatycki
Brave Festival 2018: spotkanie medialne za nami [ZDJĘCIA] Wrocław

Poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących 13. edycji festiwalu.

Kupony i kody rabatowe