Sztuka
3. Festiwal Noworoczny w Narodowym Forum Muzyki

3. Festiwal Noworoczny w Narodowym Forum Muzyki

  • 2018-01-05, do 2018-01-07
  • Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

Opis

Nowy rok rozpoczynamy w Narodowym Forum Muzyki wyjątkowym karnawałowym festiwalem, pełnym muzyki radosnej, łatwej w odbiorze, a przy tym – jak zawsze w NFM – wykonywanej na najwyższym światowym poziomie. W 2018 rok wejdziemy w doborowym towarzystwie wielkich dam opery – Małgorzaty Walewskiej i Joanny Woś. Niewyczerpanym dobrym humorem podzielą się z nami Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski, w rolę genialnego Mozarta wcieli się Jerzy Stuhr, a przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej wykonają Amadeus Wind Ensemble, NFM Filharmonia Wrocławska i NFM Orkiestra Leopoldinum.

Pierwszym koncertem w NFM w nowym roku będzie gala noworoczna (która odbędzie się w dwukrotnie) wypełniona ariami i duetami z popularnych oper i operetek oraz niezbędną w karnawale muzyką wiedeńską. W eleganckiej sali koncertowej w wytwornym stylu i w szampańskim nastroju rozpoczniemy ten magiczny czas w roku. Drugi koncert festiwalu to olbrzymia dawka energii i optymizmu: fenomen lat 80., niepowtarzalni, niezrównani Blues Brothers rozkołyszą publiczność w tanecznym rytmie. Trzeci wieczór będzie spotkaniem z arcyciekawą osobowością rewelacyjnego i niesztampowego Wolfganga Amadeusa Mozarta. Legendarny kompozytor da nam się poznać przez swe znakomite dzieła młodzieńcze (w nietuzinkowej aranżacji na zespół dęty) oraz poprzez swoje listy i wspomnienia, które uchylą przed nami rąbka tajemnicy jego geniuszu i wprowadzą nas w fascynujący świat wiedeńskich wyższych sfer.

Ostatnio dodane
Festiwal Wysokich Temperatur
Sztuka na pierwszy ogień! Nadchodzi 11. Festiwal Wysokich Temperatur Wrocław

Mistrzowie pracy z ogniem podzielą się swoimi doświadczeniami.

Dzień Wolnej Sztuki
Dzień Wolnej Sztuki 2018 - otwarte galerie i muzea w całej Polsce

Statystyczny gość muzeum ogląda jedno dzieło sztuki przez 8 sekund. Pora to zmienić! Zobacz, na czym polega ruch Slow Art.

Kupony i kody rabatowe