Dzieje się - Sztuka

Przygarnij krasnala w szczytnym celu

2007-11-23 14:04:54 | Wrocław

 Jest niewielki, ale serce ma ogromne i wdzięczne za każdy gest szlachetności - krasnal Dobrodziej, mniejszy brat Pierożnika, Obieżysmaka i Kuźnika, czeka na człowieka, który przekaże dar serca i wesprze małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.


Małą statuetkę Dobrodzieja przekazały na tegoroczną aukcję charytatywną Kancelarii BSO Prawo & Podatki władze miasta Wrocławia, które na co dzień opiekują się coraz bardziej rozrastającą się gromadką wrocławskich krasnali. Powszechnie wiadomo, że stolica Dolnego Śląska to idealne miejsce do zasiedlenia przez krasnale, panuje tu bowiem życzliwość, dobry humor i przyjazna atmosfera.

Nowy mieszkaniec miasta nie dostanie jednak żadnej skrzaciej kwatery w centrum miasta, zamieszka natomiast ze swoim człowieczym przyjacielem, który zaprosi go w swoje progi. Zostanie nim ta osoba, która podczas aukcji charytatywnej w dniu 5 grudnia zaofiaruje na rzecz chorych dzieci nie tylko największą kwotę za krasnala Dobrodzieja, ale i ogromne serce i życzliwość. Statuetka krasnala będzie bowiem jednym z kilkudziesięciu niezwykłych upominków licytowanych tego wieczoru. Trzecia edycja aukcji organizowanej przez wrocławską kancelarię BSO Prawo & Podatki rozpocznie się w Sali Wielkiej Ratusza o godz. 18.00.

- Dobrodziej nie przypadkiem nosi tak ciepłe i znaczące imię. Jest niewielką istotką, ale dobro innych jest dla niego najważniejszą wartością - podkreśla mecenas Krzysztof Bramorski. - I zgodnie ze swoim imieniem chce je czynić oraz dzielić się swoją serdecznością z innymi, szczególnie z tymi, którzy pomagają potrzebującym. Tak jak robią to goście naszej aukcji, którzy hojnie wspierają pacjentów Kliniki.

Specjalnie zaprojektowana statuetka (której autorką jest rzeźbiarka Beata Zwolańska-Hołod) jako jeden z symboli aukcji będzie miała charakter przechodni - co roku przekazywana będzie przez dotychczasowego Przyjaciela Dzieci i Krasnali nowemu właścicielowi. W ten sposób Dobrodziej będzie mógł łączyć swoją postacią wielu ludzi dobrej woli.

Magistrat Wrocławia nie tylko przekazał figurkę krasnala na grudniową aukcję, ale także wspomaga kancelarię BSO przy organizacji całego wydarzenia. Patronat honorowy nad aukcją objął bowiem - obok Metropolity Wrocławskiego - Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Aukcja organizowana przez kancelarię BSO z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i życzliwością wielu znanych osobistości ze świata kultury, sportu i polityki. Wszystkie przekazane na licytację upominki - nie tylko statuetkę krasnala Dobrodzieja, ale także m.in. gitarę od zespołu Perfect, wieczne pióra od Prymasa Polski Józefa Glempa i prof. Jana Miodka czy bibliofilską edycję powieści Marka Krajewskiego - oglądać można na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Prowadzą do niej linki ze stron kancelarii BSO oraz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". A na tydzień przed imprezą przedmioty te będzie można oglądać w gablotach w Ratuszu.


Słowa kluczowe: Krasnal Dobrodziej Wrocław wrocławskie skrzaty landmark
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wieczor nad Odrą - Dyptyk
"Trzecia Planeta" - wystawa malarska Kasi Banaś w Galerii Platon Wrocław

Obrazy inspirowane wierszem Tomasza Różyckiego będzie można oglądać od 8 grudnia.

Opera Rara 2019
Zbliża się 11. edycja festiwalu Opera Rara w Krakowie

Ideą festiwalu Opera Rara jest zderzenie dwóch wizji opery: jej tradycyjnego oblicza oraz prowokacyjnych eksperymentów.

Lawenda i siki
Znamy laureatów pierwszego Krakowskiego Salonu Sztuki

Jury wyłoniło laureatów w kategoriach: Grand Prix, Obraz Roku, Obiekt Roku, Dzieło Medialne Roku i Działanie Roku.

Polecamy
Zbliżają sie Dni Fantastyki
Zbliżają sie Dni Fantastyki Wrocław

Tegoroczny program obejmuje ok. 100 prelekcji, wykładów, konkursów, turniejów i spotkań z gośćmi oraz naszpikowane najnowszymi konsolami, komputerami i grami planszowymi games roomy.

Niesamowite rysunki na chodniku: Edgar Mueller
Niesamowite rysunki na chodniku: Edgar Mueller

Ci artyści uliczni posiedli umiejętność oszukiwania ludzkiego oka.

Ostatnio dodane
Wieczor nad Odrą - Dyptyk
"Trzecia Planeta" - wystawa malarska Kasi Banaś w Galerii Platon Wrocław

Obrazy inspirowane wierszem Tomasza Różyckiego będzie można oglądać od 8 grudnia.

Opera Rara 2019
Zbliża się 11. edycja festiwalu Opera Rara w Krakowie

Ideą festiwalu Opera Rara jest zderzenie dwóch wizji opery: jej tradycyjnego oblicza oraz prowokacyjnych eksperymentów.

Konkurs Ziaja