Dzieje się - Sztuka

„Bombay Sapphire Inspiruje” ponownie w Polsce

2007-09-11 14:23:37 | Wrocław

 Już 19 września w hotelu Qubus we Wrocławiu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Bombay Sapphire Inspiruje". To wyjątkowe wydarzenie zainauguruje ogólnopolski cykl wystaw prac inspirowanych szafirowym ginem.

Bombay Sapphire w sieci hoteli Qubus

Od września goście sieci hoteli Qubus będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć wystawę szkła artystycznego inspirowanego ginem Bombay Sapphire. Niezwykłe prace finalistów międzynarodowego konkursu Bombay Sapphire Designer Glass Competition oraz najciekawsze projekty uczestników z całego świata jako pierwsi zobaczą goście wrocławskiego hotelu Qubus. Każda z ekspozycji, będzie zawierała przegląd najciekawszych prac z kilku międzynarodowych finałów konkursu oraz jego polskich eliminacji.

Odwiedzający wystawę będą mogli nie tylko podziwiać najciekawsze projekty konkursowe, ale także skosztować zmysłowych drinków na bazie Bombay Sapphire. Przekonają się także, dlaczego gin w błękitnej butelce jest tak wyjątkowy i inspirujący. Specjalnie na potrzeby wystaw, z różnych stron świata zostały sprowadzone niespotykane w Polsce elementy roślinne - składniki ginu Bombay Sapphire. Wśród tych najbardziej aromatycznych znalazły się korzeń dzięgla z Saksonii, rajski pieprz z Zachodniej Afryki oraz  kora kasji z Indochin. Wystawy „Bombay Sapphire Inspiruje" goście hoteli Qubus będą mogli podziwiać nie tylko we Wrocławiu, ale także w Katowicach i Krakowie. Każda z wystaw będzie trwać dwa - trzy tygodnie, a cały cykl zakończy się na początku 2008 roku.

Bombay Sapphire Designer Glass Competition

Bombay Sapphire Designer Glass Competition to międzynarodowy konkurs na projekt szkła inspirowanego ginem Bombay Sapphire. Konkurs ma kilkunastoletnią historię i z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Jest szansą dla młodych projektantów  i designerów, ale także honoruje tych, którzy osiągnęli już pozycję w świecie projektantów. Wszystkie prezentowane prace inspirowane są ginem Bombay Sapphire: szafirowym kolorem szkła, niepowtarzalnym smakiem i niezwykłym aromatem trunku, a także oryginalnym kształtem butelki.

Zeszłoroczna edycja konkursu przyciągnęła ponad 2000 projektantów. Zainspirowani szafirowym ginem stworzyli unikalne projekty kieliszków do Martini. Nagrodzone prace można było obejrzeć  w Mediolanie podczas światowego finału. Finał Bombay Sapphire Designer Glass Competition zawsze odbywa się podczas wyjątkowego spotkania artystów z całego świata - Targów Salone del Mobile. Laureatami edycji 2006 zostali Polak Tomasz Rygalik i Holender Jorre van Ast - para artystów reprezentujących Wielką Brytanię. Za projekt zatytułowany „Inverted" otrzymali nagrodę  w wysokości 15.000 USD.

W finale Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2007 wzięło udział 25 państw: Austria, Belgia, Czechy, Kanada, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Hong Kong, Irlandia, Włochy, Japonia, Malezja, Holandia, Portugalia, Rosja, Singapur, Korea Południowa, Hiszpania, Szwecja, Tajwan, Tajlandia, Turcja, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Laureatkę wyłoniono w kwietniu a została nią Portugalka Sandra Ines Mesquita da Conceicao. Nagrodę otrzymała za projekt pt. „Goobly". Prace laureatów z poszczególnych państw oceniali światowej sławy projektanci, którzy od lat współpracują z marką Bombay Sapphire. Należą do nich m.in. Karim Rashid, Marcel Wanders oraz Tom Dixon.
 
Polskie inspiracje w kolorze szafiru
 
W 2006 roku Polska jako pierwszy kraj na świecie zorganizowała pokaz nagrodzonych prac  z różnych finałów. Wystawy „Bombay Sapphire Inspiruje" gościły w Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu. Wśród prezentowanych prac znalazły się projekty takich artystów jak Marcel Wanders, Karim Rashid, Jonathan Adler, Eva Zeisel i Dakota Jackson.

Nie zabrakło także prac z polskich edycji konkursu: Moniki Kilan, Zofii Skrzypczak, Moniki  i Przemka Ostaszewskich oraz Agnieszki Kajper. Autorzy wspomnianych prac to zarówno doświadczeni, znani  w branży designerskiej projektanci, jak i amatorzy. Polscy uczestnicy konkursu Bombay Sapphire Designer Glass Competition mają za sobą bardzo udany debiut. Wszyscy są bardzo obiecującymi projektantami, studentami bądź absolwentami Akademii Sztuk Pięknych. Ich prace oraz projekty już wkrótce będzie można podziwiać w sieci hoteli Qubus. Wszyscy miłośnicy piękna i dobrego stylu na pewno odnajdą coś fascynującego dla siebie - zarówno w pracach, jak i głębokim, niepowtarzalnym smaku Bombay Sapphire.

(Informacja prasowa)


Słowa kluczowe: Bombay Sapphire Inspiruje gin alkohol sztuka butelki butelka wystawa szkła
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
FestivALT 2020
FestivALT 2020 - żydowski kolektyw twórczy i festiwal w nowej formie

We wrześniu i październiku miłośnicy sztuki współczesnej mają szansę zgłębić swoje zainteresowania, uczestnicząc w licznych eksperymentalnych projektach.

Wywiad z wydawcą stacji ARTE TV po polsku

Poznajcie szczegóły działalności platformy w 2020 roku!

Ostatnio dodane
Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia
Zbliża się 11. edycja Studenckiego Konkursu Fotograficznego "Głębia Spojrzenia"

Podziel się ze światem swoimi fotografiami i wygraj wyjątkowe nagrody.

Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w