Wydarzenia inne
Uczniowie strajkują dla nauczycieli we Wrocławiu

Uczniowie strajkują dla nauczycieli we Wrocławiu

  • 2019-04-16
  • Dolnośląski Urząd Wojewódzk, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 30.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

Strajk nauczycieli rozpoczął się w poniedziałek 8 kwietnia. W całym kraju odbywały się manifestacje poparcia, a w sieci ruszyła zbiórka na fundusz strajkowy, która podczas pierwszej doby zebrała ponad milion złotych. Wrocławscy uczniowie organizują specjalną demonstrację poparcia dla strajku w najbliższy wtorek o 17:00.

“Wrocławski Strajk Uczniowski to manifestacja poparcia młodzieży dla strajkujących nauczycieli, oraz postulatów, jakie wysuwają oni wobec strony rządowej” – powiedział Adam Kudyba, jeden z organizatorów i uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr XVI – ”Chcemy w ten sposób pokazać, że nie stoimy obojętnie wobec ich walki o godną płacę i godne traktowanie."

Demonstracji będzie towarzyszyć dodatkowa inicjatywa: możliwość wpisania uwagi do dzienniczka Anny Zalewskiej. Wszystkie wpisy organizatorzy zamierzają zebrać w całość i wysłać minister edukacji.

“To My, młodzi ludzie tego kraju kształtujemy jego przyszłość. Zawód nauczyciela jest porównywalny do zawodu lekarza. Obie grupy odbywają ważne role w rozwoju naszego życia, a tylko jedna zasłużyła sobie na szacunek. Jesteśmy tutaj, by to zmienić” – powiedziała Aleksandra Wiśniewska, współorganizatorka strajku, na co dzień ucząca się w XIII LO we Wrocławiu. – “Ważne, żeby pokazać empatię nauczycielom”

 

ip

Ostatnio dodane
Festiwal Przedsiębiorczości PWr UP! 2019 - szczegóły wydarzenia Wrocław

Masz pomysł na biznes? Przyjdź i zdobądź wiedzę oraz kontakty, które pomogą Ci w jego realizacji!

Międzynarodowy Projekt Person(abi)lity - relacja Wrocław

Jak wyglądały międzynarodowe warsztaty dotyczące młodych ludzi na rynku pracy? Przekonajcie się sami!