Wydarzenia inne
AWL: Uroczysta przysięga wojskowa 2023

AWL: Uroczysta przysięga wojskowa 2023

  • 2023-10-28
  • Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 70.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

28 października 2023 na placu apelowym Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przysięgi wojskowej żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

-Dziś, składając przysięgę na sztandar Uczelni w obecności swoich najbliższych i przełożonych, uroczyście zaświadczacie o Waszym patriotyzmie. Zapewniacie o obronie honoru żołnierza i sztandaru wojskowego. Zobowiązujecie się do najwyższego heroizmu, nawet za cenę własnego życia – powiedział w trakcie uroczystości Rektor-Komendant wz. płk dr inż. Jacek Narloch.

- Dzisiaj staliśmy się spadkobiercami bogatych i chlubnych tradycji patriotyczno - bojowych Naszego Państwa.  Jesteśmy dumni, że stoimy na straży dewizy: Bóg, Honor, Ojczyzna. Te trzy ważne słowa stanowią wzorzec postępowania dla nas jako obywateli w mundurze, wskazują moralne wyzwania, którym  w naszej służbie musimy sprostać - w imieniu głównych bohaterów głos zabrał jeden ze ślubujących żołnierzy.

Przysięgającym duszpasterskiego błogosławieństwa udzielił ks. mjr Maksymilian Jezierski, kapelan Uczelni.

Przysięga wojskowa jest zwieńczeniem okresu szkolenia podstawowego. Żołnierze, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem i uzyskali wysokie wyniki w trakcie szkolenia podstawowego, złożyli przysięgę na sztandar oraz zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi.

ip
Fot: Krzysztof Zatycki 

Polecamy
Ostatnio dodane
Nagrody im. prof. W. Brossa
Wręczono Nagrody im. prof. W. Brossa za osiągnięcia medyczne

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny po raz drugi uhonorowały zespoły kliniczne.

Maria Majcher
Nie żyje studentka Akademii Sztuki w Szczecinie. Została ranna podczas zajęć

Studentka w czerwcu została poważnie poparzona w eksplozji.

Popularne