Sport akademicki - Studia

Sports Days na Kampusie UE

2016-04-04 12:55:56 | Wrocław

Sports Days to 4-dniowe święto sportu odbywające się co roku, tradycyjnie w połowie kwietnia, na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Celem inicjatywy jest promowanie zdrowego trybu życia i sportowej postawy w codziennym życiu wśród studenckiej braci.

Organizatorzy chcą zarazić członków społeczności akademickiej zamiłowaniem do różnego rodzaju dyscyplin, pokazać nowe rozwiązania w tej dziedzinie oraz zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu. W ramach projektu odbywają się bezpłatne warsztaty, otwarte wykłady, prelekcje, spotkania ze specjalistami oraz sportowe rozgrywki, skierowane do wszystkich wrocławskich studentów. Organizatorem jest działająca przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu organizacja studencka Informacja Kulturalno-Sportowa Studentów (www.ikss.ue.wroc.pl).

Dotychczas w ramach Sports Days uczestnicy mieli okazję wziąć udział m.in. w warsztatach tanecznych różnorodnego stylu, spotkać się z trenerem personalnym, dietetykiem, spróbować swoich sił w najróżniejszych sztukach walki, nauczyć się sztuki masażu, poćwiczyć na zajęciach zumby, bawić się podczas gry w Bubble Football, posiłować się w ramach turnieju armwrestlingu czy przygotować coś smacznego  zdrowego podczas warsztatów kulinarnych. Standardem w harmonogramie od kilku już lat są bieg na szczyt 10-piętrowego akademika „Ślężak”, rozgrywki streetball oraz „summer zone”, czyli całodniowa strefa chillout na świeżym powietrzu.

Kolejną edycję, odbywającą się w dniach 18-21 kwietnia, otworzy Turniej Streetball, trwający cały pierwszy dzień festiwalu.  Pomiędzy rozgrywkami zawodnicy oraz zgromadzeni na trybunach kibice będą mogli obejrzeć pokaz wsadów czy koszykarskich umiejętności oraz inne występy artystyczne, a także wziąć udział w przygotowanych konkursach. Wśród atrakcji tegorocznych Sports Days znajdziecie m.in. warsztaty nurkowania, zumbę na trampolinach, wykład o tematyce związanej z psychologią sportu. Każdy znajdzie coś dla siebie – dziewczyny zapraszamy na warsztaty pole dance, chłopaków na zajęcia cross fit, a zwolenników aktywności drużynowych np. na turniej kręgli. Zwieńczeniem sportowych wydarzeń jest ostatni dzień Sports Days, podczas którego spotykamy się w doskonale znanym wszystkim studentom UE miejscu – na terenie za akademikiem „Przegubowiec” czekać na Was będą liczne niespodzianki skutecznie odciągające od wykładowych sal.

Nie jest wymagany status studenta UE, jednak każdy student Uniwersytetu Ekonomicznego może liczyć na zwolnienia rektorskie, przez co nie musi martwić się wyborem między zajęciami a pokusą wyjątkowych wydarzeń na kampusie. Udział w eventach w ramach Sports Days jest bezpłatny.

Więcej informacji i aktualności znaleźć można na www.facebook.com/ikssSD

 

 

ip/JM

Słowa kluczowe: sports days, uniwersytet ekonomiczny, wrocław
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz zdjęcia z przebiegu zawodÃłw motocykli elektrycznych!
Zakończyły się zawody SmartMoto Challenge na Politechnice Wrocławskiej [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z przebiegu zawodów motocykli elektrycznych!

Zapisy na wydarzenie ruszają 21 marca.
Zapisz się i weź udział w wyścigu Krakostop 2018

Zapisy na wydarzenie ruszają 21 marca.

Przyjdź na Fizykę Sportu
Przyjdź na Fizykę Sportu Wrocław

Projekt Fizyka Sportu to połączenie naukowego wykładu ze spotkaniem, w którym weźmie udział Mistrzyni Olimpijska Otylia Jędrzejczak!

Polecamy
Plażowo-Luzacki Arcyturniej Siatkarski nad Morskim Okiem!
Plażowo-Luzacki Arcyturniej Siatkarski nad Morskim Okiem! Wrocław

Już we wtorek, 24. maja, nad wrocławskim Morskim Okiem odbędą się zawody piłki plażowej!

Student WSH Mistrzem Polski w Bowlingu
Student WSH Mistrzem Polski w Bowlingu Wrocław

Pod koniec marca w Poznaniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski 2011 w Bowlingu kobiet i mężczyzn.

Ostatnio dodane
Zobacz zdjęcia z przebiegu zawodÃłw motocykli elektrycznych!
Zakończyły się zawody SmartMoto Challenge na Politechnice Wrocławskiej [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z przebiegu zawodów motocykli elektrycznych!

Zapisy na wydarzenie ruszają 21 marca.
Zapisz się i weź udział w wyścigu Krakostop 2018

Zapisy na wydarzenie ruszają 21 marca.