Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Kolejne spotkanie z cyklu "Moda na Biznes"

2015-11-23 14:18:24 | Wrocław

„Porażki wzmacniają” to temat najbliższego spotkania, które odbędzie się we wtorek, 24 listopada. Prelegentami będą osoby, które mimo licznych porażek, problemów i rzucanych pod nogi kłód, nie poddały się i brną dalej realizując swoje plany i cele.

Moda na Biznes to cykl czterech spotkań, z których każde ma określony temat przewodni, pod który dobierani są prelegenci. Najbliższe spotkanie odbędzie się już we wtorek, 24 listopada o godzinie 19:00 w tzw. "Serowcu", czyli C-13, budynku Politechniki Wrocławskiej w sali 2.17.

Listopadowa Moda na Biznes skoncentruje się na porażkach, nie mniej jednak organizatorzy zapewniają, że będzie bardzo inspirująco. Uczestnicy spotkania dowiecie się jakie są najczęstsze źródła problemów, jak sobie z nimi radzić i jaką nagrodą może być wytrwałość.

Tym razem wystąpi aż trzech mówców: Julia Daroszewska, pomysłodawca i główna organizatorka cyklu spotkań Moda na Biznes, a na co dzień przedsiębiorczą kobietą, która, symultanicznie rozwija kilka marek jednocześnie; Michał Rakowski, wicemistrz Polski w przemawianiu publicznym oraz filozof Artur Tarsa.

Poza wykładami uczestnicy wezmą udział w networkingu... Albo i dwóch! Żeby było w pełni biznesowo mistrzem ceremonii będzie Leszek Kozłowski, wrocławski przedsiębiorca, który z pierwszym biznesem ruszył już w Szkole Podstawowej.

Moda na Biznes dedykowana jest osobom, które zastanawiają się czy lepiej jest pozostać na etacie, czy założyć własną firmę.  Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jakie pułapki i problemy czyhają na młodych przedsiębiorców.
- Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie – mówi Julia Daroszewska, główna organizatorka cyklu. - Celem spotkań nie jest namówienie ludzi na założenie firmy, ale wsparcie przy podjęciu decyzji. - wyjaśnia. - Chcemy powiedzieć to, czego nikt nie powiedział nam, zanim rzuciliśmy się na głęboką wodę przedsiębiorczości. Zarówno praca na tacie ma swoje plusy jak i samozatrudnienie. To zupełnie dwie różne rzeczy- dodaje.

Drugim z organizatorów jest Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej, które posiada największą bazę z ofertami praktyk i pracy spośród wszystkich BK w Polsce. Poza wsparciem w planowaniu kariery pisaniu CV i symulacją rozmowy rekrutacyjnej udziela ono wsparcia w zakresie rejestracji działalności gospodarczej. Dla osób, które poważnie już myślą o własnej firmie Biuro Karier może pomóc w wybraniu odpowiedniej formy prawnej praz w przebrnięciu przez cały proces rejestracji działalności.  

Więcej o cyklu Moda na Biznes oraz prelegentach przeczytacie na oficjalnej stronie wydarzenia.

 

IP/JM

Słowa kluczowe: moda na biznes, politechnika wrocławska, cykl spotkań
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz najnowsze materiały telewizji studenkiej KampusTV!
Poniedziałki z Kampus TV: tłusty czelendż i rekrutacja do telewizji studenckiej

Zobacz najnowsze materiały telewizji studenkiej KampusTV!

Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!
Nowe zasady przyznawania kredytów studenckich

Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!

Polecamy
10 znaków, że powinieneś rzucić studia
10 znaków, że powinieneś rzucić studia

Zastanawiasz się, czy nie rzucić studiów? Prezentujemy 10 znaków, które powinny Cię uświadomić że to już czas na tę odważną decyzję.

Jak przeżyć pierwszy rok studiów?
Jak przeżyć pierwszy rok studiów?

Powoli kończą się najdłuższe wakacje w życiu tegorocznych absolwentów szkół średnich. Prezentujemy 10 praktycznych porad jak łatwo i przyjemnie przeżyć pierwszy rok studiów.

Ostatnio dodane
Zobacz najnowsze materiały telewizji studenkiej KampusTV!
Poniedziałki z Kampus TV: tłusty czelendż i rekrutacja do telewizji studenckiej

Zobacz najnowsze materiały telewizji studenkiej KampusTV!