Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

"Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia" - nadchodzi Studenckie Sympozjum Naukowe

2018-05-10

Jesteście ciekawi, jakie dobre praktyki panują w zdrowiu publicznym? Dzięki działalności młodych studentów-menedżerów będziecie mogli zaspokoić swoją ciekawość i poznać odpowiedź już podczas zbliżającego się XI Studenckiego Sympozjum Naukowego "Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia". Wydarzenie odbędzie się 24-25 maja w Sali Wykładowej Wydziału Farmaceutycznego im. Leonarda Kuczyńskiego przy ul. Borowskiej. W ubiegłym roku po raz pierwszy udało się zorganizować sympozjum o zasięgu międzynarodowym.

Sympozjum odbędzie się 24-25 maja.

W myśl hasła przewodniego "Dobre praktyki w zdrowiu publicznym", pierwszego dnia (tj. 24 maja) poruszone zostaną kwestie związane z pozyskaniem dodatkowych źródeł finansowania, oraz zarządzaniem zasobami. Przybliżone zostaną także wybrane innowacyjne rozwiązania wykorzystywanie w zdrowiu publicznym. Wśród wielu zaproszonych specjalistów, podczas tego panelu wystąpią m.in.: Iwona Wójcik (dyrektor biura Pracodawcy Zdrowia), która opowie o zarządzaniu projektem finansowym z Unii Europejskiej  oraz Justyna Mieszalska – dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia, która przedstawi perspektywy zawodowe absolwentów zdrowia publicznego.

Z kolei 25 maja dyskusja będzie poświęcona dobrym praktykom w promocji zdrowia. Specjaliści przedstawią i przybliżą tematykę modelowych programów zdrowotnych  i społecznych. Poznamy także odpowiedź na pytanie, jaką rolę pełnią media w ochronie zdrowia. Jednym z ekspertów będzie Tomasz Szelągowski (Prezes Zarządu Polskiego Innowacyjnego Klastra Medycznego PIKMED), który przedstawi wpływ rozwoju technologii medycznych i komunikacyjnych na zdrowie publiczne.

Jak co roku, nieodłączną częścią konferencji będzie sesja varia, podczas której studenci z całej Polski i krajów sąsiedzkich zaprezentują swoje prace badawcze i naukowe dotyczące zdrowia publicznego.

Organizatorzy wydarzenia, SKN Młodych Menedżerów, wierzą w to, że spotkanie będzie doskonałą platformą wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, pomiędzy studentami, a specjalistami w obszarze ochrony zdrowia. Jak powiedział amerykański inżynier i biznesman, Henry Ford "Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces". Dlatego też, jako zespół wierzymy, że organizacja tegorocznych Dni Promocji Zdrowia, która jest priorytetem naszego Koła Naukowego spotka się z aprobatą oraz przyniesie słodki owoc sukcesu, a nas ubogaci w doświadczenie i wiedzę.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Wydarzenie: XI Studenckie Sympozjum Naukowe „Wrocławskie Dni Zdrowia Publicznego” Dobre praktyki w zdrowiu publicznym
Data: 24-25 maja 2018 r.
Miejsce: Sala Wykładowa Wydziału Farmaceutycznego im. Leonarda Kuczyńskiego, ul. Borowska 211, Wrocław.
Organizator: Studenckie Koło Naukowe Młodych Menedżerów
Kontakt: sknmm.umed@gmail.com
Więcej informacji: www.facebook.com/sknmmenedzerow, www.sknmm.wordpress.com

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama