Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Nadchodzi Międzynarodowa Studencka Konferencja Naukowa Młodych Naukowców

2018-03-30

Studenckie Towarzystwo Naukowe (STN) to organizacja, której nadrzędnym celem jest zachęcanie studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu do prowadzenia badań naukowych, pomoc w realizacji projektów badawczych z zakresu medycyny, a także nadzór nad działalnością Studenckich Kół Naukowych. Najważniejszym wydarzeniem, spośród wszystkich koordynowanych przez STN akcji, jest corocznie organizowana Międzynarodowa Studencka Konferencja Naukowa Młodych Naukowców, podczas której studenci mają okazję zaprezentować wyniki swoich badań, podzielić się doświadczeniami, jak również zdobyć cenne nagrody.

Konferencja odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia 2018 roku.

Podczas konferencji studenci z polskich i zagranicznych uczelni medycznych mają okazję zaprezentować swoje prace zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Jest to także szansa do wzięcia udziału w licznych warsztatach, podczas których istnieje możliwość wykorzystania w praktyce zdobytych informacji.

Konferencja to nie tylko czas na prezentację swojego dorobku, ale również spotkania towarzysko-naukowe. Coroczną tradycją staje się kawiarenka naukowa, podczas której kilka pokoleń lekarzy, od seniorów, przez praktyków, do studentów, wymienia się spostrzeżeniami na temat współczesnej medycyny i jej osiągnięć.

Trzydniowe obrady oraz warsztaty wieńczy Uroczysta Gala w zabytkowych salach Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego: Auli Leopoldina oraz Oratorium Marianum. Wśród zaproszonych gości wymienić należy JM Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Prorektorów i Dziekanów wszystkich wydziałów Uczelni, Gościa Honorowego oraz przedstawicieli instytucji patronackich i sponsorów. Od czterech lat, Gala jest także okazją do ogłoszenia dziesięciu najbardziej aktywnych kół naukowych Uczelni i nagrodzenia koła naukowego z najwyższą punktacją oraz najwyższym wskaźnikiem PC, który ukazuje wydajność członków koła.

W ubiegłorocznym wydarzeniu uczestniczyło ponad 700 studentów z polskich i zagranicznych uczelni medycznych. Zmagania młodych naukowców oceniali wybitni profesorowie, doktorzy i lekarze Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

W tym roku już po raz XXIII organizowane jest to przedsięwzięcie, a po raz ósmy jest to konferencja o statusie międzynarodowym.

Zapraszamy na stronę internetową STN (http://www.stn.umed.wroc.pl/konferencja_2018.html) oraz na wydarzenie na Facebooku (https://www.facebook.com/events/1583723021650327/).

ip

fot. materiały prasowe

GALERIA ZDJĘĆ: Targi Edukacyjne (89)
Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Poznaj kosmetyki inspirowane nadmorską pielęgnacjąWeź udział w konkursie i przetestuj serię Ziaja GdanSkin
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama