Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Już niebawem konferencja „Zmiany klimatu i ich wpływ na środowisko a świadomość ekologiczna społeczeństwa"

2017-10-02

Konferencja odbędzie się w Instytucie Inżynierii Rolniczej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, w w Sali 005 przy ul. Chełmońskiego 37A.  Konferencja pt.: „Zmiany klimatu i ich wpływ na środowisko a świadomość ekologiczna społeczeństwa.” Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 a zakończy się o godzinie 14:00. Konieczna jest rejestracja uczestników na konferencję, zgłoszenia przyjmujemy do 21 listopada br.).

Tematy konferencji to:

„Jakość wód naturalnych w czasie susz i powodzi.” – Prof. dr hab. inż. Janusz Łomotowski z Instytutu Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
 „Wpływ zmian klimatu na jakość wód naturalnych” – dr. hab. inż. Ewa Burszta – Adamiak, z Instytutu Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
„Przyczyny zmian klimatycznych w skali lokalnej i powstawanie miejskich wysp ciepła”– dr hab. Mariusz Szymanowski, prof. nadzw. Uwr p.o. (Dyrektor Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego) Uniwersytetu Wrocławskiego.
„Możliwości zastosowania baz GIS do oceny powstawania miejskich wysp ciepła”- Dr Jacek Ślopek z Zakładu Geoinformatyki i Kartografii Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.
„Zielona infrastruktura obszarów  miejskich  jako element ograniczenia powstawania miejskich wysp ciepła" – Dr inż. Ewa Walter z Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Od organizatorów:
Pokładamy nadzieję, że  konferencja  wraz   z  częścią  oficjalną  uroczystości,  przyczyni  się  do  zwiększenia i ukształtowania świadomości oraz postaw proekologicznych i prozdrowotnych społeczeństwa, jak również  pomoże utrwalić i poszerzyć istniejącą współpracę pomiędzy ludźmi oraz organizacjami, dla których temat szeroko rozumianej ochrony środowiska i zmian klimatycznych jest niezwykle istotny. Głównym zadaniem przedsięwzięcia jest przedstawienie ogromnego wpływu zmian klimatycznych, które pełnią istotną rolę w powstawaniu miejskich wysp ciepła, jak również kształtują świadomość ekologiczną  społeczeństwa w tym zakresie tematycznym.

                                                                                                                              Redakcja Ekonatury

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama