Wygrała młodość!

2009-12-21

W dniu 19.12.09 r. W Siechnicach odbył się Międzynarodowy Turniej piłki nożnej w kategorii wiekowej U-9. Organizatorem turnieju była gmina Święta Katarzyna (pod patronatem wójta Jerzego Fitka) wraz z Akademią Piłkarską Top-Talent Wrocław.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy urodzeni w roku 2000 i młodszym. Partnerem wspierającym był Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Sponsorami byli: firma SALLER POLSKA SC (Tomasz Mojsa, Wojciech Basiuk), która ufundowała dla drużyn nagrody rzeczowe oraz Państwo Basińscy z Wrocławia. W turnieju wystartowało 10 zespołów podzielonych na dwie grupy.

W grupie A znalazł się: Lech Poznań, Top-Talent Wrocław, FK Trutnow (Czechy), Gryf Świdnica oraz Reprezentacja Gminy Święta Katarzyna. Do grupy B los przydzielił: Wartę Poznań, Widzew Łódź, Śląsk Wrocław, Jadwigę Kraków oraz Victorię Wałbrzych. Po zaciętych rozgrywkach grupowych w półfinałach znalazła się tylko jedna drużyna z Wrocławia. Był to Top-Talent. Tam po zaciętym widowisku zespół ze stolicy Dolnego Śląska pokonał Wartę Poznań, natomiast Lech Poznań wygrał z Widzewem Łódź. Najniższy stopień podium zajęła Warta Poznań. W ścisłym finale Lech Poznań po bramce najlepszego strzelca turnieju Eryka Kryga wygrał 1-0 z Top-Talentem.