Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Śląsk Wrocław ma drużynę blind footballu

2019-04-19

Śląsk Wrocław bierze pod swoje skrzydła drużynę blind footballu! Wrocławscy zawodnicy piłki nożnej dla niewidomych będą teraz występować pod szyldem WKS-u.

Śląsk Wrocław z drużyną blind footballu

Nowa sekcja Śląska powstała dzięki nawiązaniu współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Niewidomych SPRINT. Stowarzyszenie od 2010 roku prowadzi we Wrocławiu drużynę piłki nożnej dla niewidomych, tworząc drugi obok Krakowa tak silny ośrodek tego sportu w Polsce. - Zależy nam, aby Wrocław był miastem, w życiu którego aktywnie uczestniczą osoby z niepełnosprawnościami. Cieszę się, że misją społeczną Śląska - poza dbaniem o dostępność meczów piłkarskich dla każdego mieszkańca - będzie także wsparcie osób niewidomych w realizowaniu ich sportowych pasji - podkreśla Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

Drużyna, nad którą patronat sprawuje UKS SPRINT, zmieni nazwę na Śląsk Wrocław Blind Football, przyjmie także barwy i herb wrocławskiego klubu. Śląsk będzie ściśle współpracował ze stowarzyszeniem w zakresie prowadzenia zespołu. Zapewni wsparcie organizacyjne oraz sprzęt sportowy dla zawodników i trenerów (dzięki zaangażowaniu partnera klubu firmy Vitasport).

Śląsk od wielu lat podejmuje działania na rzecz osób niepełnosprawnych, które najliczniej w skali kraju pojawiają się na jego meczach. Spotkania rozgrywane na Stadionie Wrocław są dostępne dla wszystkich kibiców, m.in. dzięki audiodeskrypcji dla niewidomych i słabowidzących fanów.

We Wrocławiu od dekady prężnie działa Klub Kibiców Niepełnosprawnych – największa w Polsce organizacja aktywizująca niepełnosprawnych sympatyków sportu. W maju ubiegłego roku 1074 fanów z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami dopingowało Trójkolorowych w meczu z Piastem Gliwice, co było rekordem świata. Poprzedni, z 2015 roku, również należał do kibiców z Wrocławia.

- Utworzenie w Śląsku Wrocław drużyny blindfootballowej to kolejna inicjatywa, która urzeczywistnia naszą ideę budowania klubu bez barier - otwartego na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, łączącego różne środowiska - zaznacza Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska Wrocław. - Jesteśmy pełni podziwu nie tylko wobec umiejętności, ale i postawy zawodników uprawiających tę trudną dyscyplinę sportu, jaką jest blind football. Cieszymy się, że możemy powitać ich w naszej piłkarskiej rodzinie Śląska Wrocław - dodaje.

Śląsk Wrocław z drużyną blind footballu

Blind football to sport drużynowy, opierający się w znacznym stopniu o świat dźwięków. W grze biorą udział dwa zespoły złożone z pięciu zawodników. Grają oni - z wyjątkiem bramkarzy - w opaskach przesłaniających oczy, wsłuchując się w specjalnie udźwiękowioną piłkę. Dyscyplina wymaga znakomitej koordynacji ruchowej, ale także współpracy w zespole. Podstawę gry stanowi bowiem dobra komunikacja.

W nowej drużynie Śląska występować będą reprezentanci Polski w piłce nożnej niewidomych, którzy mają za sobą rywalizację w międzynarodowych turniejach. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że będziemy reprezentować barwy WKS-u. Nadal trudno nam w to uwierzyć, to spełnienie naszych marzeń - mówi kapitan blindfootballowej drużyny Robert Mkrtchyan. - To przełomowe wydarzenie nie tylko dla nas, ale i całej dyscypliny. Mamy głębokie przekonanie, że przed blind footballem w naszym kraju otwierają się teraz zupełnie nowe możliwości - zaznacza Mikołaj Nowacki, trener nowej sekcji Śląska.

Okazja, by przekonać się, na czym polega blind football, pojawi się 4 i 5 maja. W tych dniach na boisku przy ul. Kamiennogórskiej 16 we Wrocławiu rozegrany zostanie turniej Ligi Centralnej Europy w blind footballu. Będzie to jednocześnie pierwsza impreza z udziałem nowej drużyny WKS Śląsk Wrocław.

ip

fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama