Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Tadeusz Pawłowski i Piotr Celeban o Śląsku Wrocław przed sezonem 2018/2019

2018-07-20

20 lipca 2018, na dzień przed pierwszym meczem Śląska Wrocław w sezonie 2018/2019 z dziennikarzami spotkali się kapitan WKS-u - Piotr Celeban oraz trener - Tadeusz Pawłowski. Sprawdź, co powiedzieli o sytuacji w zespole, nowych piłkarzach i celach na cały sezon.

Piotr CelebanZobacz zdjęcia z konferencji prasowej >>

Piotr Celeban o obecnej sytuacji w zespole

W zeszłym roku do klubu przyszło jeszcze więcej zawodników, niż teraz. Nie ma problemu z wprowadzaniem nowych piłkarzy do zespołu. Szacunek dla dyrektora sportowego, który zapewnił wzmocnienia jeszcze przed początkiem okresu przygotowawczego. Piłkarze, którzy przyszli mogli nas poznać, bo jesteśmy już miesiąc razem. Każdy odbył wszystkie treningi i obyło się bez groźnych kontuzji. Wszystko idzie w dobrym kierunku, ale zobaczymy co będzie. Jeszcze wiele pracy przed nami, ale każdy jest nastawiony bardzo pozytywnie. (…) Jeśli chodzi o Farshada Ahmadzadeha, to widać, że szybko się zaaklimatyzuje. Ma potencjał by być tu wiodącą postacią. Po ostatnim sparingu, powiem wprost, że będzie z niego dobry grajek.

Fizycznie jesteśmy przygotowani już teraz, ale jak zawsze, to liga wszystko zweryfikuje. Rok temu były wielkie deklaracje walki o mistrzostwo polski, a wyszło jak wyszło. Nastąpiła brutalna weryfikacja. W tym roku obóz był intensywny i było dobre przygotowanie. Teraz, od 1,5 tygodnia łapiemy świeżość i już po ostatnim sparingu widać, że jest inaczej niż w meczu z Opavą. Każdy zagrał 90 minut i nie było problemu. Oprócz Farshada wszyscy byli na zgrupowaniu od początku (…) i jestem pewien, że nie będziemy kondycyjnie odstawać od rywali.

Jeśli chodzi o skład to potrzebujemy 11 generałów, a nie tylko mnie i kogoś jeszcze w obronie. Każdy musi czuć się dobrze fizycznie i każdy każdemu musi pomagać. Trener nam powtarza, że nie ważne kto strzela i kto broni, bo mu gramy jako zespół. U nas nie ma gwiazd, nie ma transferów za milion euro. Mamy stanowić zgrany zespół i tak będzie.

Tadeusz Pawłowski o drużynie przed sezonem

Nie jestem przekonany, czy Jakub Kosecki zostanie w Śląsku. Jeśli mam być szczery, to widać, że bardzo podoba mu się w Turcji. (...) Wszyscy trzej nowi środkowi, polscy pomocnicy, którzy do nas dołączyli to chłopcy, którzy z czasem będą silnym punktem. Z Cracovią część z nich zagra, ale trzeba ich umiejętnie, krok po kroku, wprowadzać. Będą debiutować i z każdym meczem, stawać się coraz lepsi. Najbliżej jest w tej chwili Damian Gąska. Widzę go na pozycji nr 10, albo na skrzydle. Jest szybki i dobry technicznie. Przyszło kilku nowych piłkarzy, ale nie będę robił rewolucji w składzie. To trzeba przeprowadzać stopniowo. Będzie decydowała forma. Mamy swój styl gry, który wprowadzaliśmy w zeszłym sezonie. Teraz sparingi dały nam sporo zwycięstw i pewność. Nie chcę tego burzyć i zaczynać czegoś od nowa.   

Jeśli chodzi o Puchar Polski, to będziemy walczyć o jego zdobycie, bo jest to najkrótsza droga do europejskich pucharów. Trzeba potraktować to bardzo poważnie. Natomiast w lidze jest tak, że w ostatnich 3 latach, z reprezentantami Polski w składzie, nazwiskami o „ciężkim kalibrze”, nie daliśmy rady. Teraz chcemy na początek być w pierwszej ósemce, a jeśli uznamy, że można zrobić coś więcej, to będziemy się o to bić.  

Michał Derkacz

fot. Krzysztof Zatycki

GALERIA ZDJĘĆ: Tadeusz Pawłowski i Piotr Celeban (8)
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama