Nieudana wyprawa Gwardii do Białegostoku

2007-05-15

Nie udała się siatkarkom Dialog Gwardii Wrocław wyprawa do Białegostoku. Gwardzistki przegrały oba mecze barażowe o utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet z tamtejszym AZS Pronarem Zeto i znalazły się pod ścianą. Jeszcze jedna porażka sprawi, że pożegnają się z LSK.

Przed wyjazdem do Białegostoku, w rywalizacji był remis 1:1. Gwardzistki przegrały pierwszy mecz, we własnej hali zaprezentowały zaś się całkiem nieźle, wygrywając mecz 3:1 i wyrównując stan rywalizacji. Do Białegostoku jechały więc z nadzieją na sukces. - Miałyśmy na celu wygrać przynajmniej jeden mecz. Wtedy w najgorszym razie byłoby 2:2,  a przed nami dwa mecze we Wrocławiu, przed własną publicznością - mówi zawodniczka Dialog Gwardii, Bogusia Barańska.

Niestety, przedmeczowe plany spaliły na panewce. Gwardzistki przegrały oba mecze. W sobotę AZS zwyciężył 3:2. - Można powiedzieć, że przegrałyśmy w sobote na własne życzenie. Prowadziłyśmy 2:1 w setach, a później chyba zbytnio się rozluźniłyśmy - opowiada Barańska. Białostoczanki czwartego seta wygrały pewnie 25:17, a tiebreaku zdemolowały podłamaną Gwardię, wygrywając 15:6.

Niedzielny mecz także nie ułożył się po myśli wrocławskich zawodniczek. Przegrały pierwszego seta, w drugim były górą, ale pozostałe dwie partie meczu należały już do zawodniczek AZS. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AZS Białystok 3:1. - W drugim meczu zabrakło trudnej zagrywki i przyjęcia, przez co ciężko było Marcie Haładyn (rozgrywająca Gwardii - przyp. aut.) rozgrywać kombinacyjnie i nie konczyłyśmy ataków - tłumaczy niedzielną porażkę Barańska.

Kolejny mecz barażowy odbędzie się w sobotę we Wrocławiu. Gwardzistki przystąpią do niego z nożem na gardle. Jeśli przegrają - pożegnają się z LSK. Zwycięstwo sprawi zaś, że w niedzielę wrocławianki przystąpią do kolejnego meczu o wszystko. Barańska jest optymistką. Deklaruje, że zespół wyciągnął wnioski z białostockich porażek i wie, jak rozgryźć AZS. - Jeśli postawimy na trudną zagrywkę, co odrzuci przeciwnika od siatki i poprawimy przyjęcie - myślę, że wtedy spokojnie wygramy mecz - zapowiada.