Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

9. edycja Amatorskiej Ligi Piłkarskiej Spartan Cup

2014-05-30

Za nami kolejny emocjonujący tydzień rozgrywek ligowych oraz pucharowych 9. wiosennej edycji Amatorskiej Ligi Piłkarskiej Spartan Cup.

W ekstraklasie ciekawym pojedynkiem był mecz pomiędzy obroocą tytułu Śródmieściem a beniaminkiem - Co Drugi Drewniany. Początek spotkania to przewaga gości i prowadzenie 0:2, Drewniani się nie poddali i zdołali doprowadzid do remisu 2:2, decydującą bramkę na 2:3 dającą zwycięstwo Śródmieściu zdobył Sebastian Lewandowski. Po mimo zwycięstwa w tym spotkaniu Śródmieście praktycznie straciło szansę na obronę tytułu. W kolejnym spotkaniu Szpilmacherzy podejmowali Mateco Huby. To mógł byd mecz o mistrzostwo 9 Edycji gdyby gospodarze zwyciężyli. Oba zespoły wystąpiły w najsilniejszych składach. Początek meczu wyrównany do zdobycia pierwszej bramki przez Nawrockiego, druga bramka podcięła skrzydła Szpilmacherom, którzy stracili w tym meczu jeszcze dwie bramki . Walka o mistrzostwo pomiędzy tymi drużynami będzie trwała do ostatniej kolejki. Zwyżkę formy zaprezentowali zawodnicy KRD BIG S.A, którzy najpierw rozgromili 7:2 AC Polankę, by dzieo później zwyciężyd Mercaderie. Aż sześd bramek w tych dwóch spotkaniach zdobył Bartłomiej Biela. O miejsce najniższym stopniu podium będą jeszcze walczyd trzy drużyny.

TABELA EKSTRAKLASY:

1. Mateco Huby – 25 pkt. – 36:14
2. Szpilamcherzy – 24 pkt. – 44:14
3. M - Power WIKO – 19pkt. – 32:19

Wśród strzelców prowadzi z dużą przewagą Marcin Michalkiewicz ( Fidasz), który do tej pory zgromadził aż 17 trafieo, trzy trafienia za nim Grzegorz Zarówny ( Mateco Huby), a na trzeciej pozycji uplasował się Szymon Koped ( Kruczki) z 13 trafieniami.

W pierwszej lidze do najciekawszych spotkao należy zaliczyd pojedynek PKS Augustyn – Alpina Floor Team. Już w pierwszej połowie goście zdołali zdobyd cztery bramki, gospodarze zdołali tylko odpowiedzied dwoma trafieniami. Ostatecznie mecz zakooczył się wynikiem 2:4. W kolejnym meczu PKS Augustyn wyciągnął wnioski z poprzedniego starcia i wygrał bardzo ważne spotkanie z liderem Platinium Sport Center 2:1. Dzięki trafieniom Jana Nawalnickiego oraz Rafała Wójcika awans PKS - u jest wciąż realny. Trzy zespoły Platinium, PKS Augustyn oraz Alpina Floor Team będą walczyd o bezpośredni awans do najwyżej klasy rozgrywkowej Spartan Cup. Drugi remis 0:0 w historii Spartan Cup miał miejsce podczas spotkania WSB Wrocław a FC Oranje, zespoły wypracowały sobie kilka dobrych akcji, ale żadna z nich nie znalazła drogi do bramki przeciwnika.

TABELA I LIGI:

1. Platinium Sport Center – 24pkt. – 32:10
2. Alpina Floor Team – 21pkt. – 27:15
3. PKS Augustyn – 21pkt. – 27:18

Najlepszym strzelcem do tej pory w I lidze jest Grzegorz Słonina ( WSB Wrocław) 10 bramek, jedno mniej trafienie ma Maciej Stoczkiewicz ( Platinium Sport Center), który obecnie leczy kontuzję. Z 8 bramkami na trzeciej pozycji znajduje się Paweł Korpok ( FC Oranje).

W drugiej lidze mieliśmy także kilka ciekawych pojedynków. Po bardzo dobrej grze w obronie Klub Miłośników Piwa Wrocław zdołał pokonad 3:1 Politechnikę Wrocławską. Dzięki temu zwycięstwu KMP Wrocław walczy jeszcze o trzecią pozycję w lidze. Wyrównane spotkanie ujrzeliśmy w meczu AC Pajace - FC Staszica, pierwsze dwa gole zdobyli gospodarze, kontaktową bramkę zdobył Mateusz Tryba, jednak jego bramka była ostatnią w tym spotkaniu, która ustaliła wynik na 2:1. W spotkaniu Men In Black z DBGTIR ci pierwsi pokazali się lepszej strony wygrywając wysoko 4:1, kunsztem strzeleckim wykazał się Alessio Minutiello zdobywając hatricka w tym meczu. Men In Black oraz AC Pajace w tym momencie prezentują najrówniejszą formę i to oni są głównymi kandydatami do awansu do I ligi.

TABELA II LIGI:

1. Men In Black – 23pkt. – 37:16
2. AC Pajace – 21pkt. – 22:11
3. KMP Wrocław – 16pkt. – 29:30

Po koronę króla strzelców w II lidze zmierza Alessio Minutiello, który do tej pory zgromadził już 13 bramek, za nim z 12 bramkami Tomasz Hotała ( Orzeł Sępolno), który na razie nie może grad z powodu kontuzji. Trzecia pozycja należy także do zawodnika Orzeł Sępolno – Macieja Gądka, który ustrzelił do tej pory 9 goli.

W minionym tygodniu mieliśmy także spotkania III Rundy Pucharu Ligi. W pierwszym meczu II ligowe Man In Black dośd łatwo pokonało I ligowego Partizana Wrocław 3:1. Po raz kolejny formą błysnął Alessio Minutiello. W drugim spotkaniu Kruczki z Ekstraklasy pewnie, chod nie bez problemów pokonali II ligowe DBGTIR 5:2, mimo że w tym spotkaniu przegrywali już 0:2. Hatrick Jurasa pomógł uzyskad zadawalający wynik W najciekawszym spotkaniu III rundy, M - Power WIKO po bardzo dobry meczu pokonał AC Polankę 3:2. Wyróżniającym się zawodnikiem był Mateusz Witkowski, który wprowadził zespół do półfinału rozgrywek.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama