My, społeczeństwo - Naszym zdaniem

Czwarta edycja projektu "Cyber-ręka Lidera"

2007-11-22 12:47:45 | Wrocław

 10 grudnia rozpocznie się czwarta edycja projektu "Cyber-ręka Lidera", organizowanego przez wrocławskie Stowarzyszenie TRATWA. W ramach projektu dla ludzi młodych i doświadczonych w działalności społecznej przygotowano cykl warsztatów i szkoleń. Zapisy do "Cyber-ręki Lidera" potrwają do 28 listopada.

Projekt skierowany jest do młodych ludzi zaangażowanych w działalność społeczną - wolontariuszy lub współpracowników konkretnych organizacji. Celem tej edycji jest wparcie osób, które zamierzają związać swoją przyszłość zawodową z trzecim sektorem.

- Poprzez udział w projekcie  można spotkać ciekawych ludzi, poznać liderów organizacji pozarządowych, a pod okiem fachowców podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. W trakcie projektu każdy będzie miał wpływ na jego kształt, tak aby po jego ukończeniu  Cyber-ręce miały więcej wiedzy i doświadczenia, niezbędnego do zmieniania siebie i swego otoczenia na lepsze - opowiada Marcin Misiewicz ze stowarzyszenia TRATWA.

Uczestnicy będą mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy i umiejętności dzięki szkoleniom oraz indywidualnym konsultacjom, których celem będzie wsparcie ich w aktualnej sytuacji zawodowej. Projekt daje szansę spotkania z innymi osobami, będącymi na podobnym etapie kariery zawodowej, stwarzając tym samym okazję do wymiany doświadczeń, pomysłów, poglądów.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Jeśli:

jesteś młody (do 37 lat) i zaangażowany w działania społeczne - wolontariusze w organizacji pozarządowej;
- chcesz doskonalić się w tej pracy z korzyścią dla siebie i organizacji;
- chcesz zwiększyć kompetencje niezbędne do pracy w organizacjach pozarządowych;
- chcesz, aby trzeci sektor stał się w przyszłości miejscem Twojego zatrudnienia;
- chcesz założyć stowarzyszenie lub fundację;
- jesteś absolwentem/absolwentką szkoły policealnej lub wyższej;
- nie masz stałego zatrudnienia;
- chcesz nauczyć się umiejętnie kierować własnym rozwojem zawodowym;
- dysponujesz czasem, który pozwoli Ci zaangażować się w pełni w nasze przedsięwzięcie,

projekt "Cyber-ręka Lidera" jest właśnie dla Ciebie!

Program uczestnictwa:

10 - 12 grudnia (I grupa) i 12 - 14 grudnia (II grupa) 2007
- warsztaty integracyjne w Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa. Mają one na celu zintegrowanie uczestników oraz umożliwienie wymiany doświadczeń z pracy wolontariackiej. Tu poznasz wszystkich uczestników tej edycji projektu a także zweryfikujesz swoją motywację i oczekiwania dotyczące projektu.

17 - 21 grudnia, III dekada stycznia 2007 - cykl szkoleń obejmujących następującą tematykę: podstawy funkcjonowania trzeciego sektora, misja NGO, elementy prawa, sposoby finansowania, praca metodą projektową, marketing i PR w organizacjach.

Celem tych szkoleń jest zdobycie ogólnej wiedzy na temat trzeciego sektora oraz sposobów jego finansowania, umożliwiającej realizację własnych przedsięwzięć i projektów. Proces ten będzie wspierany na drodze indywidualnych konsultacji merytorycznych. Szkolenia będą odbywały się w dwóch grupach szkoleniowych. Możliwe jest zorganizowanie grupy wieczorowej.

7 stycznia - 15 lutego 2007 - praca nad rozwojem zawodowym w kontekście osobistym (5 spotkań oraz możliwość konsultacji mailowych i telefonicznych).

Celem tego modułu jest stworzenie indywidualnego planu rozwoju, identyfikacja zasobów osobistych i obszarów wymagających rozwoju (mocnych i słabych stron), analiza potrzeb szkoleniowych. Cel ten będzie realizowany w trakcie indywidualnych spotkań z trenerem rozwoju osobistego i zawodowego.

7 stycznia - 15 lutego 2007 - indywidualne konsultacje merytoryczne (4 godziny do wykorzystania przez każdego z uczestników lub pracowników organizacji).

Spotkania z ekspertami trzeciego sektora, którzy pomogą w rozwiązywaniu konkretnych problemów i wyzwań, stojących przed uczestnikami w ich codziennej pracy w organizacjach. Eksperci będą także służyć merytorycznym wsparciem w zakresie realizowanych przez uczestników zadań i projektów.

Proponowane obszary tematyczne konsultacji:

- prawo;
- marketing i PR w NGO;
- pisanie projektów i zarządzanie nimi;
- współpraca ze sponsorami.

20 - 22 lutego 2007 - warsztaty ewaluacyjne prowadzone przez trenerów Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa. Celem warsztatów jest podsumowanie udziału w projekcie i prezentacja efektów podjętych działań.

Dodatkowo w trakcie projektu uczestnicy mają znaczący wpływ na jego kształt. Możliwe jest zorganizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi - liderami trzeciego sektora, spotkań integracyjnych oraz uruchomienie dodatkowej pomocy dla tych, którzy chcą założyć własne organizacje.

Jednym z najważniejszych założeń projektu jest praca nad konkretnym, związanym z realiami danej organizacji zadaniem, którego realizacja powinna przyczynić się do rozwoju beneficjenta oraz jego organizacji. Dlatego każdy z uczestników projektu zobowiązany jest do odpracowania 40 godzin wolontariatu na rzecz wybranej (lub własnej) organizacji pozarządowej.

Proponujemy również wsparcie szkoleniowe i merytoryczne dla liderów organizacji, których wolontariusze czy współpracownicy wezmą udział w projekcie. Ten element projektu nie jest obowiązkowy.

Zakwaterowanie i zapisy

Organizatorzy projektu pokrywają koszty związane z dojazdem oraz zakwaterowaniem osób spoza Wrocławia. Zakwaterowanie w siedzibie Domu Spotkań w trakcie warsztatów wprowadzających i ewaluacyjnych jest obowiązkowe dla wszystkich uczestników, niezależnie od miejsca zamieszkania. Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona. O przyjęciu do projektu decyduje rozmowa kwalifikacyjna.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego do dnia 28 listopada na adres pok@pok.org.pl. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie http://www.pok.org.pl/

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym biurem pod numerem (071) 796 72 76. Wszelkie informacje o projekcie "Cyber-ręka Lidera" można też znaleźć na stronie internetowej http://www.pracujw.org/



Słowa kluczowe: Czwarta edycja projektu "Cyber-ręka Lidera" TRATWA Wrocław
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]

Pyły obecne w powietrzu są drugim po paleniu tytoniu czynnikiem, który powoduje występowanie chorób układu oddechowego.

Kontrowersyjny film straszy Hitlerem [WIDEO]
Kontrowersyjny film straszy Hitlerem [WIDEO]

Kontrowersyjny film sprawił, że temat nienawiści został w końcu nagłośniony.

Prasa o zdrowiu, kuchni i histori podbija polski rynek![WIDEO]
Prasa o zdrowiu, kuchni i histori podbija polski rynek![WIDEO]

Dużym zainteresowaniem czytelników cieszą się gazety o kuchni i gotowaniu.

Polecamy
Ostatnio dodane
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]

Pyły obecne w powietrzu są drugim po paleniu tytoniu czynnikiem, który powoduje występowanie chorób układu oddechowego.

Kontrowersyjny film straszy Hitlerem [WIDEO]
Kontrowersyjny film straszy Hitlerem [WIDEO]

Kontrowersyjny film sprawił, że temat nienawiści został w końcu nagłośniony.

Popularne
20 miejsc, które musisz zobaczyć, zanim umrzesz
20 miejsc, które musisz zobaczyć, zanim umrzesz

Zobaczcie najpiękniejsze miejsca na świecie, do których pojedziecie, jak już będziecie mieli mnóstwo szmalu!

Brak zdjęcia
Cyganie, jacy są, każdy wie

Każde dziecko wie, że Cyganie nie mają swojego państwa, na tym jednak zazwyczaj nasza wiedza się kończy.

Nie-muzułmańskie kobiety muzułmanów
Nie-muzułmańskie kobiety muzułmanów

Czy związek nie-muzułmanki z muzułmaninem ma prawo bytu? Czy wystarczy, iż obie ze stron włożą w ten związek nie tylko uczucia, dobre chęci, ale obustronny szacunek do siebie nawzajem, jak i do tradycji, religii i swoich rodzin, otwarty umysł, gruntowną wiedzę?