Koncert
Reggae Dub Festival

Reggae Dub Festival

  • 2006-08-26, , godzina 15.00
  • 25 - 40 zł
  • Bielawa, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 69.

Opis

Jak na reggae, to tylko do Bielawy, bo to właśnie w tej położonej 70 km od Wrocławia miejscowości od blisko ośmiu lat odbywa się Reggae Dub Festiwal czyli jeden z największych tego typu koncertów na którym nie brakuje zarówno światowej jak i polskiej czołówki tego gatunku muzyki.

Niezapomniane chwile!

Festiwal od samego początku odbywa się na terenie Ośrodka Wodno - Wypoczynkowego„Sudety". Położona u podnóża Gór Sowich Bielawa doskonale współgra z akwenem wodnym przez co wytwarza przede wszystkim niespotykany klimat muzycznej sjesty miłośników „bujanych dźwięków".

Wszystko zaczęło się w 1999 roku!

Historia „Reggae" w Bielawie sięga 1999 roku, kiedy to po raz pierwszy odbył się tam przegląd kapel. Na debiutanckim koncercie zagrały czołowe polskie reggaeowe zespoły jak min. Bakshish, Jafia Namuel czy Habakuk. Przez wiele lat bielawskie „regałowisko" przyciągało tłumy miłośników muzyki, niekoniecznie pasjonatów jamajskich dźwięków, bowiem z biegiem czasu repertuar, gatunkowo uzupełniany był także o przedstawicieli muzyki punk - rockowej, dub, ska i danc - hall.

Pozytywne dżwięki w róznym wydaniu!

Chcąc zwiększyć atrakcyjność imprezy zaczęto zapraszać także zagranicznych artystów, z których co najmniej jeden , pojawiał się na bielawskiej scenie. Dotychczas swoją twórczość zaprezentowały takie gwiazdy jak Yellow Umbrella, Marksheider Kunst, Zion Train, Polemic, Culcha Candela, Manipulators...

Bielawa zawsze była i jest otwarta nie tylko dla koneserów i znawców reggae, ale także dla osób chcących poznać tą niezwykle pozytywną muze i w miłej, przyjacielskiej atmosferze spędzić czas. Przez kilka lat formuła „regałowiska" była niezmienna czyli darmowy wstęp i jedno dniowy występ kapel. Od 2006 roku organizatorzy postanowili przedłużyć koncerty na dwa dni, przez co na scenie zagra więcej kapel, a Bielawa właśnie na te dwa dni stanie się stolica muzyki reggae.

Gwiazdy światowego formatu!

Wszyscy Ci którzy w 2006 roku wybierają się do Bielawy zapłacą za wstęp. Jest to niezbędne do tego aby koncerty mogły być bezpieczne nie tylko dla artystów, ale przede wszystkim dla publiczności. Zresztą ósma edycja „regałów" zapowiada się niezwykle interesująco, m.in. dlatego że organizatorom udało się zaprosić gwiazdy światowego formatu: Gentlemana, Dubians, The Skatalites. Nie zabraknie także polskiej czołówki: Indios Brazos, Vavamuffin, Habakuk, Lion Vibrations, Jamal, Tumbao ... Warto tam być!

Pole namiotowe, stoiska i zaplecze gastronomiczo - sanitarne!

Atrakcyjność turystyczna Bielawy z uwagi na jej położenie, zapewnia dość dobre warunki wszystkim uczestnikom "regałowiska" chcących spedzić conajmniej jeden dzień na festiwalu. W poblizu miejsca gdzie odbywa się reggae Dub Festiwal znajduje się dobrze zaopatrzona baza gastronomiczno - sanitarna, a także noclegowa (pole namiotowe, domki wczasowe). Nie zabraknie także stoisk z gadżetami...(koszulki, smycze, przywieszki itp...)


Jak dojechac do Bielawy?

Do Bielawy dojedziesz bardzo łatwo, bowiem jest ona oddalona od Wrocławia o zaledwie 70 km, a od Świdnicy i Ząbkowic Śląskich o 20 km. Dojechac mozna tylko PKS-em, samochodem lub rowerem:

Program festiwalu:

25 sierpnia:

Gentleman & Far East Band (Germany)
House of Riddim & Ganjaman (Germany)
Tumbao (Polska)
Jamal (Polska)
Lion Vibrations (Polska)
Strachy na Lachy (Polska)
Managga (Polska)
Plebania (Polska)

26 sierpnia:

Dubians (Francja)
Skatelites (Jamajka)
Habakuk (Polska)
Vavamuffin (Polska)
Doberman (Polska)
Dusza & Mercedes (Polska)
Tumbao Riddim Band (Polska)

 

 

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Reggae Dub Festival "? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Zatrzymanie muzyka zespołu Kult. Grozi mu do 10 lat więzienia [WIDEO]

Policja ujawnia proceder z wyłudzaniem odszkodowań za pozorne wypadki w USA.

Popularne
przeglad 4 min
44. Przegląd Piosenki Aktorskiej - znamy program wydarzenia Wrocław

Kolejne PPA odbędzie się w dniach 15-24 marca 2024 roku.