Koncert
One Love 2008 - Inner Circle

One Love 2008 - Inner Circle

  • 2008-11-15, , godzina 17:00
  • 01.09 – 30.09.2008 - 49 zł; 01.10 – 31.10.2008 - 59 zł; 01.11 – 14.11.2008 - 69 zł; 15.11.2008 - 80 zł
  • Hala Stulecia (Hala Ludowa), Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 99.

Opis

Piąta edycja Festiwalu One Love Sound Fest 2008 odbędzie się 15 listopada we wrocławskiej Hali Ludowej. Festiwal na przestrzeni pięciu lat rozwinął się w jeden z największych halowych festiwali muzyki reggae w Europie. Podczas poprzedniej edycji w Hali Ludowej bawiło się prawie dziesięć tysięcy ludzi! Profil One Love Sound Fest zdecydowanie przełamuje panujące w Polsce schematy festiwalowe. W tym roku przygotowane zostały dwie sceny: scena główna na płycie głównej Hali Ludowej oraz scena soundsystemowa. Zaproszono wielu zagranicznych wykonawców, którzy do tej pory nie występowali jeszcze w Polsce. Tradycyjnie również nie zabraknie czołowych wykonawców z Polski. Artyści ci zaprezentują najświeższe, najbardziej ambitne i ekscytujące projekty z całego świata. Festiwalowa publiczność może zatem spodziewać się prawdziwej uczty dźwięków reggae, roots, dub, ragga, hip-hop, dancehall, world music a także cyfrowych eksperymentów. Koncerty to oczywiście nie jedyna atrakcja One Love. Festiwal urozmaicą także liczne imprezy towarzyszące z udziałem zagranicznych gości. 15 listopada każdy miłośnik dobrej muzyki obowiązkowo powinien przybyć do Wrocławia na jedną z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce!

SCENA GŁÓWNA

Inner Circle (Jam)- przeboje tego reggae'owego zespołu, założonego w 1968 na Jamajce przez braci Iana i Rogera Lewisów, od lat goszczą na listach przebojów całego świata. W latach 1968 do 1980 zespół nagrał osiem albumów. Po śmierci pierwszego wokalisty: Jacoba Millera na krótko zespół zawiesił działalności. W latach dziewięćdziesiątych wrócili do grania. W czasie czterech dekad działalności wydali, aż 25 albumów. Popularny zespół kojarzony jest dziś głównie ze ścieżką dźwiękową filmu "Bad Boys" z 1993 roku. Karaibskie klimaty w połączeniu z łatwo wpadającymi w ucho melodiami dały im wiele przebojów. Któż nie zna: "Sweet A La La La", "Games People Play" czy "Rock With You"? Każdy chciałby zobaczyć ich na żywo! Już niedługo będziecie mieli ku temu okazję! Specjalnie na nasze zaproszenie przylatują na Festiwal prosto z Miami! Koncert podczas One Love Sound Fest 2008 będzie jedynym koncertem zespołu w Europie!

Dubxanne
(Ger/GB)- to pierwszy dubowy projekt bazujący kompletnie na riddimach the Police. Do tej pory kierunek zawsze był odwrotny: to popowi i rockowi biali muzycy bazowali na reggeaowych, dubowyych i jamajskich podkładach, „Dubxanne" natomiast spotęgowało w dubowy sposób to, co już w muzyce Police było dubowe - wydobyło na pierwszy plan korzenie, łącząc je z nowoczesnym brzmieniem i porywającym wykonaniem.

Album „Police in Dub" został nagrany przez muzyków formacji Okada, na codzień towarzyszącej reggeaowemu artyście Zoe, oraz przez wielu znanych na scenie reggae-dub muzyków, jak np. Earl 16, Rankin Rogers, Eased (Seeed). Na płycie gościnnie pojawia się także słynny poeta rasta Benjamin Zephaniah. Wynikiem tego są głębokie basy, dynamiczna, repetytywna równowaga, atmosfera soundsystemu i przede wszystkim: Synchronicity - sprzężenie zwrotne wyabstrahowanych elementów reggaeowych Police z ich jamajskimi korzeniami.

Co ważne, płyta "Police In Dub" została zaakceptowana także przez samych Policjantów...

Rootz Underground (Jam) - dzięki ogromnemu poruszeniu, jakie wywołał wśród fanów album MOVEMENT - Rootz Underground postanowili wystąpić z nim na żywo! Ich występy gwałtownie stały się bardzo popularne w Kingston i na całej Jamajce! Grupa stworzyła gatunek „fan base", który znacznie wpłynął na brzmienie "reggae rock", tym razem czerpiąc swoje źródła z muzycznej sceny Jamajki. Oferując dynamiczne połączenie typowych Jamajskich brzmień, rockowych dźwięków, uniwersalnego przesłania i energicznych, innowacyjnych występów scenicznych, Rootz Underground przekroczyli niszową definicję muzyki, wznosząc się ponad granice reggae, ocierając o popowe brzmienia.
Od pierwszego występu w 2000 roku, wykonując na żywo jam session w Kingston, następnie na Jamajce w Harry's Bar i RE Unplugged w Weekendz aż do Mystic Urchin's Tuesday's Nite Live w Village, Rootz Underground zdobyli ogromny rozgłos dzięki swym pokazom na żywo. Grupa występowała live przez pięć lat zanim nagrała swój debiutancki album MOVEMENT. Zespół wystąpił w tak popularnych jamajskich festiwalach, jak: Sumfest Reggae, Reggae Sunsplash czy Welcom.
Jesienią 2008 Rootz Undergrand będzie odbywał swoją europejską trasę koncertową, na której oczywiście nie mogło zabraknąć Festiwalu One Love Sound Fest 2008! Wystąpią dla Was już 15 listopada we wrocławskiej Hali Stulecia podczas swojego jedynego koncertu w Polsce! Nie możecie przegapić okazji żeby zobaczyć ich na żywo!

Irie Revoltes (Ger/Fra) - Grupa, która odniosła najbardziej spektakularny sukces w europejskim reggae w ostatnich latach. W ciągu zaledwie kilku lat, z grupki przyjaciół, zespół przeistoczył się w jeden z najczęściej koncertujących bandów w Europie. Nie ma się, czemu dziwić, bowiem Irie Revoltes to trójka szalonych wokalistów wspieranych przez siedmiu doskonałych muzyków, potrafiących rozniecić ogień na każdej scenie. Zespół świetnie oddaje obecną mulitkulturową rzeczywistość Europy - powstały w Niemczech, śpiewa po francusku, angielsku i niemiecku, w nowoczesny sposób łącząc reggae, hip hop, raggamuffin, a nawet ska. W roku 2007 w związku z wypadkiem wokalisty nie zdołali dojechać na Festiwal. Dlatego w tym roku bardzo chcieli pojawić się na One Love i zagrać dla Was wspaniały koncert!

Natural Dread Killaz (PL) - zespół założyli związani z muzyką od dziecka bracia Mesajah i paXon, pełniący w zespole rolę wokalistów i producentów. Po pierwszych koncertach i publikacji w Internecie utworu "Obudź w sobie lwa" zespół zaczął robić karierę. Grupą zainteresowano się zarówno w reggae'owym jak i rapowym środowisku. Zespół wystąpił m.in. z francuskim Soundkail oraz polskimi składami; WWO, K.A.S.T.A. skład, Abradab, Dj Feel X, Indios Bravos. Osobą współtworzącą zespół jest również Yanaz - nawijacz, który przygodę z muzyką rozpoczynał tworząc rap. Najpopularniejszym utworem NDK jest "Biba!", utwór oparty na oryginalnym, opracowanym przez zespół rytmie (riddimie). Od początku One Love zawsze są z nami i tradycyjnie jak na każdej edycji Festiwalu zagrają odjechany koncert!

Masala (PL) - Do momentu ukazania się premierowej płyty "Masala LP" (Home Appliance, 2004) działania Masali miały formę stricte soundsystemową. Pojawienie się debiutanckiego albumu i jego ciepłe przyjęcie sprawiło jednak, że ludzie coraz mocniej zaczęli się domagać odgrywania przez Masalę na żywo płytowego materiału. Naturalną koleją rzeczy, stopniowo rodziła się koncertowa, w pełni autorska forma występów Masali. W ogniu muzycznej walki zaczął krystalizować się koncertowy, sześcioosobowy skład zespołu.
Koncerty Masali opierają się o materiał z wydanych już płyt: wspomnianej "Masala LP" oraz "Across the Wilderness EP" (Rockers Publishing, 2005). Największą ich część stanowią kawałki z drugiej długogrającej płyty „Obywatele IV Świata". Nie może też zabraknąć łamiącej międzykulturowe bariery instrumentalno-wokalnej improwizacji. Zderzenie tradycyjnych instrumentów z turntablizmem i nowoczesnymi brzmieniami syntezatorów. Konfrontacja orientalnych bębnów z bitmaszyną czy bitbox'em. Spotkanie śpiewów gardłowych z Tuwy z nowoczesną miejską poezją rzucaną do bitu przez MC... Nie ma drugiego zespołu, który wprowadzałby tak szalony plan w życie. Od refleksji i melancholii dub'owych numerów po szaloną energię elektro, dancehallu i drum'n'bass'u. Od przeszłości po przyszłość, od Tarnobrzegu po Bangladzesz... Total Masala!

Promoe (Szwecja) - właściwie Mårten Edh, szwedzki wykonawca hip-hopowy, który często w swoich piosenkach miesza styl hip-hopowy z dodatkami muzyki reggae. Członek szwedzkiego zespołu Looptroop (obecnie Looptroop Rockers). Posiada własną wytwórnię muzyczną „David versus Goliath" (DvsG), przez której nazwę wyraża swój przeciw do komercji w muzyce i tym samym pozwala sobie na pozostanie w undergroundzie. M.Edh (jak i Looptroop Rockers) słynie z żywiołowych koncertów oraz tekstów, które są ściśle związane z polityką i aktualnymi wydarzeniami. W życiu prywatnym Mårten jest weganinem („no alcohol, no weed. no cigaretts, no És (???), no milk, no cheese, no eggs, no meat" - Lond distance runner) i anarchistą. W karierze muzycznej Promoe doszło do starcia z innym, niemieckim raperem Kool Savasem. Nagrał on dissa na Szweda, po czym Promoe odpowiedział dissem na niego („Sag Was") opublikował go na rap.de - kolejnej odpowiedzi nie było. Promoe, charakteryzuje się nie tylko wielką energią rapowanych po angielsku wersów, ale i niepowtarzalnym wizerunkiem, przywodzącym na myśl starożytnego wikinga. Długowłosy i długobrody jest zaangażowanym społecznie aktywistą, a muzyka stanowi dla niego formę wyrażania często radykalnych myśli. Promoe ma na koncie cztery własne albumy: Government Music (2001), The Long Distance Runner (2004), White man's burden (2006), Standard Bearer (2007). Już 15 listopada zagra specjalnie dla Was na Głównej Scenie Festiwalu One Love Sound Fest 2008.

Ragana (PL) - muzyka tworzona przez ten kwartet to brzmienia skąpe i surowe, grane naturalnie i skoncentrowane na przestrzeniach między dźwiękami. Zaskakującą furorę zrobił debiutancki albumu zespołu Ragana „So Many Reverbs To Cross". Rola instrumentów ogranicza się tu głównie do sekcji rytmicznej. Na tej bazie wyśpiewuje swoje historie wokalistka Jahga i to jej charakterystyczny głos buduje całą melodię utworów. Pierwszy plan jednak, zgodnie z tytułem płyty, pozostawiony jest dla dub'u - przestrzennych efektów i brzmień. Jeszcze przed ukazaniem się albumu na rynku. Na podstawie samych fragmentów płyty dostępnych w sieci, największy niemiecki portal o muzyce dub dubflash.com ogłosił ją wydarzeniem roku 2008, a brytyjska wytwórnia Universal Egg od ręki podpisuje z grupą kontrakt na wydanie światowego krążka "So Many Reverbs To Cross". Faktem jest, że mamy do czynienia z niezwykle ciekawym debiutem i stosunkowo rzadko graną w Polsce muzyką. Zespołowi udało się wydobyć za pomocą kilku prostych dźwięków zupełnie nową jakość. Pierwszy raz we Wrocławiu będzie ich można usłyszeć podczas tegorocznego One Love Sound Fest 2008.

YT (GB) - miasteczko Ipswich nie jest miejscem, w którym dzieje się dużo, ale to właśnie stamtąd pochodzi Mark Hull a.k.a. YT. Od małego obracał się w środowisku jamajskich imigrantów, pochłaniając kolejne płyty reggae, mix tape'y i poznając jamajskie patois. Słuchając artystów takich jak Tippa Irie, Papa San i Yellowman, odwiedzając niezliczoną ilość koncertów, imprez i clash'ów, uczył się pisania tekstów i jamajskiej szkoły nawijania, w końcu sam podniósł mikrofon. Już wkrótce na imprezach reggae wszyscy zaczęli mówić o białym nawijaczu, który śpiewa jak czarny...

YT, czytane jako 'Whitey', pobłażliwe określenie Jamajczyków na białego, to ksywka tego brytyjskiego artysty którego numery można usłyszeć obecnie we wszystkich rozgłośniach reggae Zjednoczonego Królestwa. Aż trzy numery: 'Wicked Act' oraz nowe 'Mi Yard' i 'Running Wild' utrzymują się na oficjalnej liście UK Reggae Charts. To logiczne następstwo zeszłorocznego sukcesu 'England Story', jednego z największych hitów na wszystkich europejskich listach reggae.

YT został uznany artystą roku w kategorii reggae (nagroda UK's Best Reggae Artist 2006) w pół roku po wydaniu debiutanckiego albumu 'Straight outta Britain'. Wcześniej występował u boku artystów takich jak: Bounty Killer, Beenie Man, Morgan Heritage i Tanya Stephans. Jest jednym z niewielu nie-jamajskiech artystów, którzy wystąpili na największym festiwalu reggae/dancehall na Jamajce - Sting. Połączenie zaangażowanych społecznie tekstów z jamajskim stylem i humorem sprawia, że jest on jednym z najlepiej rozpoznawalnych artystów reggae z UK - nawet w miejscach tak odległych jak Afryka czy Japonia.

Dodatkowo na scenie głównej wystąpi laureat konkursu One Love Fresh Sound 2008.
 
 
Patronem medialnym Festiwalu One Love 2008 jest:
 

 

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "One Love 2008 - Inner Circle"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Fabijański - Huśtawka
Sebastian Fabijański pokazał klip do singla "Huśtawka" [WIDEO]

Nie miałem pojęcia, jak aktualny będzie ten tekst w dniu premiery - komentuje aktor-raper.

Viki Gabor - Wznieść się chcę
Viki Gabor klipem "Wznieść się chcę" promuje bajkę Netflixa [WIDEO]

Animacja "Wyprawa na Księżyc" jest już dostępna, a Viki Gabor pomaga bohaterce wystartować swoją rakietą i sięgnąć gwiazd.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!