Koncert
MTV Headbanger's Ball Tour 2018 - Sodom, Death Angel, Suicidal Angels

MTV Headbanger's Ball Tour 2018 - Sodom, Death Angel, Suicidal Angels

  • 2018-12-03
  • 135
  • A2 Centrum Koncertowe, Wrocław

Bilety

Wystąpią

Opis

MTV Headbanger's Ball Tour 2018 w Polsce! Po zeszłorocznym sukcesie koncepcyjnej trasy MTV Headbanger's Ball Tour powraca w wielkim stylu! Już 3 grudnia w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu na scenie zobaczymy niemieckiego giganta thrash metalu SODOM, amerykańskich thrashowców z DEATH ANGEL i nadzieję greckiej sceny undergroundowej SUICIDAL ANGELS!  WKRÓTCE POZNAMY SPECJALNRGO HEADLINERA, który dołączy do tego zacnego grona. MTV Headbanger's Ball Tour 2018 bilety już dostępne! MTV Headbanger's Ball Tour 2018 to swoista reinkarnacja kultowego show z lat 80-tych. Dla wielu fanów metalu jest to pozycja obowiązkowa, także jeżeli kochasz trash, 3. grudnia nie może Ciebie zabraknąć we Wrocławiu!  Na MTV Headbanger's Ball Tour 2018 w Polsce usłyszymy:  

SODOM (Niemcy, SPV GmbH/Steamhammer Records) - thrash metal Niemiecka machina z Zagłębia Ruhry na scenie działa już grubo ponad 30 lat. Ikona Sodom, a zarazem współzałożyciel, Tom Angelripper utworzył ten projekt, aby uciec przed pracą w kopalni węgla w swoim rodzinnym mieście Gelsenkirchen. W ten sposób, inspirując się takimi tuzami jak Motorhead, Tank, Slayer, Venom czy Accept, młodzi muzycy rozpoczęli, jak się później okazało, wielką karierę. Początki nie były łatwe, bo po pierwszym albumie prasa uznała zespół za ,,średniej jakości klona Venom z mało ambitnymi tekstami". Wszystko jednak zmieniło się po dołączeniu do ekipy gitarzysty Franka Blackfire.

Dzisiaj Niemcy, mając na koncie 15 albumów studyjnych, 3 EPki i 3 albumy koncertowe, uznawani są (nie bez powodu) za członka Wielkiej Trójcy niemieckiego thrashu, obok Kreatora i Destruction. Rok 2018 to czas dużych zmian, Sodom po raz pierwszy w historii stał się kwartetem, odeszło dwóch członków, a do składu powrócił po wielu latach przerwy sam Frank Blackfire. We Wrocławiu wystąpią po raz pierwszy z dwoma gitarzystami na scenie i zapowiadają, że to będzie niezwykłe show na niezwykłej trasie, ze specjalnie przygotowaną setlistą!   DEATH ANGEL (USA, Nuclear Blast) - thrash metal To już uznana marka w świecie metalu! Thrashowcy pod wodzą założyciela zespołu, Roba Cavestany'ego, rozpoczęli działalność już w 1982 roku, aby w 1991 roku ogłosić przerwę w pracy. Rozczarowani fani musieli czekać 10 kolejnych lat, aby muzycy wznowili działalność i wrócili do gry.

Tak też się stało w 2001 roku, kiedy Death Angel zagrali na koncercie dla Chucka Bill'iego z Testamentu. Amerykanie od 2009 roku grają w ustabilizowanym składzie, a płyty wydane po reaktywacji pokazują, że są w doskonałej formie. Najwybredniejsi krytycy ocenili bardzo pozytywnie ich ostatni długograj ,,The Evil Divide" wydany 2 lata temu. Zespół swoją, bardziej techniczną, odmianą thrash metalu zachwyca do dziś i w grudniu będą bez wątpienia mocnym punktem trasy MTV Headbanger's Ball!   SUICIDAL ANGELS (Grecja, NoiseArt Records) - thrash metal, death metal Ateńska banda została dostrzeżona przez sam Satyricon, kiedy zostali zaproszeni przez legendę do udziału w ich trasie europejskiej w zeszłym roku. Dowodzona przez wokalistę Nicka Melissourgosa i perkusistę Orpheasa Tzortzopoulosa, Grecka załoga nigdy nie odpuszcza, a ich koncerty to prawdziwy pokaz szaleńczego i energetycznego show! Muzycy swoją przygodę rozpoczęli w 2001 roku i od tego czasu zjeździli sporo świata i wydali 6 albumów studyjnych.

Ostatnia płyta ,,Division of Blood" z 2016 roku zebrała znakomite recenzje w prasie, a Grecy kochają wracać do Polski, dlatego też powrócą w grudniu, aby otworzyć lineup tego szalonego wieczoru!   MTV Headbanger's Ball Tour 2018 - Sodom, Death Angel, Suicidal Angels - 03.12.2018, A2 Wrocław; MTV Headbanger's Ball Tour 2018 bilety

Więcej

Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Nowy singiel Grzegorza Hyżego w polskiej komedii romantycznej

Najnowszy singiel Grzegorza Hyżego "Pech to nie grzech" będzie promował polską komedię o tym samym tytule.

Ariana Grande -  breathin
Ariana Grande w klipie do piosenki "Breathin" [WIDEO]

Teledysk obrazuje utwór z albumu "Sweetener".

Konkurs Ziaja