Koncert
Manu Chao Radio Bemba Sound System

Manu Chao Radio Bemba Sound System

  • 2008-07-15, , godzina 21:30
  • 65 pln
  • Wyspa Slodowa, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 118.

Opis

W Hiszpanii uchodzi za Francuza, dla Francuzów jest Latynosem. Okrzyknięto go etnopunkiem i idolem zbuntowanej młodzieży. Stał się ikoną ruchu alterglobalistycznego. Manu Chao wystąpi we Wrocławiu na jedynym koncercie w Polsce w ramach trasy Tombolatour i zagra muzykę ze swojej ostatniej płyty „La Radiolina".
 

Manu miesza dźwięki z różnych stron świata - inspiracji szuka w ska, reggae, punku, latynoskim rocku i afropopie. A do tego śpiewa po francusku, hiszpańsku, angielsku, portugalsku, arabsku oraz w portunol, mieszance hiszpańskiego i portugalskiego.

 

Jego pierwsza solowa płyta „Clandestino" rozeszła się w ponad czterech milionach egzemplarzy i uznana została za jedną z najważniejszych płyt ubiegłej dekady.

 

Koncert Manu Chao Radio Bemba odbywa się w ramach festiwalu Wrocław Non Stop, pełen program imprezy jest dostępny na stronie www.wff.art.pl


fot. Łukasz Bera (
lukasz.beraXdlastudenta.pl gdzie X oznacz symbol @ )

fot. Jarek Pępkowski

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Manu Chao Radio Bemba Sound System"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Popularne
przeglad 4 min
44. Przegląd Piosenki Aktorskiej - znamy program wydarzenia Wrocław

Kolejne PPA odbędzie się w dniach 15-24 marca 2024 roku.