Koncert
Letnie Brzmienia we Wrocławiu 2023

Letnie Brzmienia we Wrocławiu 2023

  • 2023-08-18
  • Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 52.

fot. Natalia Piekut

Wystąpili

Opis

Dwudniowy festiwal Santander Letnie Brzmienia 18 i 19 sierpnia dotrze do Wrocławia i odbędzie się na Torze Partynice. W line-upie pojawiają się ich weteran, i laureat najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w naszym kraju – Mrozu, dla którego ten cykl to „nie tylko koncerty, lecz także spotkanie w gronie przyjaciół i rodziny oraz człowiek orkiestra Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, w którym bierze na warsztat ponadczasową twórczość Czesława Niemena. Na scenie obok Zalewskiego wystąpią również siostry Paulina i Natalia Przybysz. Do programu Santander Letnie Brzmienia dołączają też słynący z inspirujących współprac Vito Bambino, którego album Poczekalnia ukaże się z końcem kwietnia oraz niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska. 

Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną międzypokoleniowego projektu BABIE LATO, gromadzącego na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych, w tym roku objęła Natalia Kukulska. Artystka zaprosiła do współpracy: Bovską, Margaret, Zalię i Mery Spolsky, które są nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mają swój głos poza nią. Imprezowe, energetyczne kawałki utrzymane w letnim klimacie będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R&B i soulu. Wokalistki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single oraz będzie też można je usłyszeć na solowych koncertach. 

Ponadto festiwalowe sceny wypełnią koncerty, podczas których zagra plejada artystek i artystów, którzy od lat kreują muzyczne trendy i wyznaczają rozwój rodzimej sceny muzycznej: Natalia Przybysz, Bartek Królik, Kacperczyk, jucho, Rosalie. i ARS LATRANS Orchestra.

Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Kala Szałaśny prezentuje singiel "Statek" [WIDEO]

Wraz z premierą piosenki "Statek" ukaże się nowy klip artystki.

Michał Sieńkowski mówi "Sorry, pa" i wysiada z wyścigu za liczbami [WIDEO]

Obecnie, Michał pragnie zatrzymać się, aby złapać oddech i nie musieć już biec tam, gdzie każdy gna.

Popularne
Iga Kozacka opowiada o kulisach powstania "Planu A" i wspÃłłpracy z Adamem Sztabą [WYWIAD]
Iga Kozacka opowiada o kulisach powstania "Planu A" i współpracy z Adamem Sztabą [WYWIAD]

Artystka zdradza, z kim chciałaby nawiązać muzyczną współpracę w przyszłości.

Buka prezentuje album "Po drugiej stronie lustra 2023" [WIDEO]

Album ten to muzyczno-liryczna reprodukcja.