Koncert
Jesse Cook

Jesse Cook

  • 2012-09-23, , godzina 18:00
  • 180 zł / 150 zł / 130 zł / 90 zł / 60 zł
  • Hala Stulecia (Hala Ludowa), Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 30.

Opis

Jesse Cook to jedyne i niepowtarzalne połączenie świetnej muzyki, charyzmatycznej osobowości, a także doskonałego warsztatu, które „The Guardian” określił jako: „precious pearl of world music”. Jego muzyka, zaliczana do nurtu zwanego new flamenco, to unikalna fuzja takich gatunków jak: jazz, muzyka latynoamerykańska, flamenco oraz world music. Muzyk od ponad dekady cieszy się ogromną popularnością w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Turcji i Japonii. W Polsce z roku na rok zyskuje coraz większe rzesze fanów.

Kilka najważniejszych faktów z życia muzyka:
• Już jako nastolatek miał okazję regularnie jammować z muzykami z legendarnej grupy Gipsy Kings, których muzyka do dziś stanowi dl niego ogromną inspirację,
• W 2009 r. magazyn „Acoustic Guitar” przyznał mu drugie miejsce w konkursie na najlepszego gitarzystę flamenco. Wyprzedził go jedynie Paco de Lucia,
• Muzyk nagrał osiem płyt. Za krążek „Free Fall” otrzymał nagrodę kanadyjskiego przemysłu fonograficznego Juno
• Utwór „Mario takes a walk” pochodzący z płyty „ Montreal” znalazł się na specjal-nej inauguracyjnej playliście stworzonej dla Baracka Obamy

Fot. Bartek Janiczek

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Jesse Cook"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Arbuz_klawisz
Nietypowe instrumenty muzyczne - zestawienie 7 dziwnych wynalazków

Muzyczne zastosowanie dla przedmiotów codziennego użytku.

Audioriver SobÃłtka
Festiwal Audioriver 2021: rusza nabór do projektu Audioriver Sobótka

Organizatorzy oferują możliwość zaprezentowania autorskich projektów wielotysięcznej publiczności.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!