Koncert
DJ Fulltono

DJ Fulltono

  • 2019-05-31
  • 20 zł na bramce
  • Uczulenie, Kolejowa 8, Wrocław

Opis

W piątek, 31 maja, we Wrocławiu odbędzie się pierwsza edycja outlines showcase. W ramach prezentacji artystów międzynarodowej wytwórni outlines usłyszymy DJ-a Fulltono, pioniera japońskiego footworku. Zagrają także polscy producenci: Fischerle i Paide. Występy poprzedzi spotkanie wokół fotografii Bartosza Hołoszkiewicza dokumentujących kulturę footworkową w Japonii. Gościem wydarzenia będzie sam DJ Fulltono.

 Wytwórnia outlines powstała w 2016 roku we Wrocławiu. Dotychczas wydała takich artystów jak: DJ Fulltono, CRZKNY, Skip Club Orchestra (seria japońska), Aylu z Argentyny i AGF (seria kobieca) oraz Fischerle, Hubert Zemler i loopdrive (seria poświęcona dub techno). 20 maja tego roku premierę będzie mieć kompilacja „grids” z udziałem takich producentów jak Sauceman, Avtomat, dj girl, Ostrowski, Automatisme i CRZKNY z najdłuższym utworem footworkowym, jaki kiedykolwiek powstał. Outlines w przestrzeni klubowej to cykl wydarzeń promujących artystów związanych z wytwórnią oraz takich, którzy poszerzają gatunkowe ramy bądź przekraczają je.– Podczas pierwszej odsłony outlines showcase nie mogło zabraknąć artysty, od którego rozpoczęła się działalność wytwórni, czyli mieszkającego w Osace, DJ-a Fulltono, odpowiedzialnego za pierwszą kasetę w katalogu outlines– mówi Paweł „Paide” Dunajko, założyciel wytwórni.


Japonia we Wrocławiu

Japoński producent, ojciec japońskiej kultury footworkowej i współzałożyciel legendarnej japońskiejwytwórni Booty Tune zagra we Wrocławiu po raz pierwszy. Będzie to jednocześnie jego druga wizyta w Polsce i Europie – w 2016 roku był gościem festiwalu Unsound. W styczniu tego roku Fulltono wydał winylanakładem kultowej wytwórni Exit Records – awangardy drum & bassu. Reprezentuje charakterystyczny dla siebie styl, który określa się mianem footworkowego minimalizmu. To mieszanka techno spod znaku Studio1 Wolfganga Voigta i tempa 160 bpm. Jego muzyka stała się inspiracją dla innych twórców (CRZKNY, Skip Club Orchestra), a dla outlines była punktem wyjścia do dalszych działań wydawniczych.

Tego samego wieczoru w klubie Czuła jest Noc (Kolejowa 8) usłyszymy Fischerle – artystę, który od wielu lat przełamuje gatunkowe ramy i układa z nich własną wielowarstwową dźwiękową masę. Mateusz Wysocki, poza działalnością wydawniczą w Pawlaczu Perskim, kojarzony jest głównie ze swoich produkcji jako Fischerle. Jego muzyka wydawana była przez niezliczoną ilość wytwórni polskich i zagranicznych takich jak: U-Cover, Qunabu, Wounded Knife, Where To Now?, Monotype Records, Czaszka Records, Pointless Geometry. Kaseta z numerem siedem w katalogu outlines autorstwa Fischerle to pokaz niebanalnej wyobraźni i wielopoziomowej skomplikowanej architektury tworzonej przez Mateusza. Podczas showcase'u Fischerle zaprezentuje 160 bpm'owy live-act przygotowany specjalnie na tę okazję.

Outlines showcase otworzy Paweł „Paide” Dunajko – DJ i niezależny promotor kultury footworkowej w Polsce i na świecie. Jest współautorem kompilacji muzycznych z gatunku dub techno („Szmery”, Kanu Kanu 2015) i muzyki eksperymentalnej („Doubts”, Pawlacz Perski 2016). W 2010 roku, zainspirowany pierwszymi footworkowymi wydawnictwami Planet Mu, rozpoczął w radio-alternatorze serię podcastów promujących muzykę z Chicago, inicjując falę zainteresowania juke/footwork w Polsce. Do roku 2016 jako współzałożyciel Polish Juke promował polskich producentów footworkowych i tancerzy. Poza aktywnością promotorską Paide ma na swoim koncie występy u boku najważniejszych twórców footworkowych z Chicago: DJ Rashada, DJ Spinna, DJ-a Earla i TRAXMANa. W 2016 roku odwiedził drugą kolebkę footworku, Japonię, gdzie grał na imprezach z najciekawszymi przedstawicielami tamtejszej sceny w Tokio i Osace: DJ’em Fulltono, CRZKNY’m, Hirokim Yamamurą, Satanicpornocultshop’em, Boogie Mann’em, Keito.

Bilety na outlines showcase: DJ Fulltono, Fischerle, Paide w cenie 20 zł dostępne na bramce.

Japoński footwork w obiektywie

Tego samego dnia, w Barbarze (Świdnicka 8B), o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie z wrocławskim fotografem Bartoszem Hołoszkiewiczem i prezentacja jego zdjęć poświęconych japońskiej scenie footworkowej oraz samemu footworkowi – kulturze taneczno-muzycznej wywodzącej się z afroamerykańskich dzielnic Chicago. Fotografie Bartosza były publikowane na łamach Huck Magazine (2012) oraz w japońskiej edycji czasopisma WIRED (2014). Gościem specjalnym spotkania będzie mieszkający na co dzień w Osace, DJ Fulltono. Spotkanie jest zapowiedzią outlines showcase. Wstęp wolny.

outlines to wytwórnia kasetowa powołana do życia przez Pawła „Paide” Dunajkę, niezależnego promotora kultury footworkowej w Polsce i na świecie. Fundamentem działalności outlines jest Chicagowski Footwork, wywodząca się z końca lat 80. dwudziestego wieku kultura taneczna, która w latach 90. została dopełniona gatunkiem muzycznym o tej samej nazwie. I taniec, i muzyka są próbą ujarzmienia prędkości wykonywanych ruchów ciała oraz skomplikowanych struktur rytmicznych. Footwork to również nieustanne dążenie do tworzenia nowych gestów przez tancerza i producenta. Tę prawie trzydziestoletnią tradycję rywalizacji i rozwoju kultury outlines stawia sobie za inspirację, próbując przenieść ją na inne założenia i środowisko. Kasety outlines to wydawnictwa podporządkowane ściśle określonemu pomysłowi graficznemu i muzycznemu, będące wykładnią dla wieloletnich inspiracji takimi sztukami i działaniami jak: abstrakcjonizm, partytury graficzne, design, szeroko pojęty minimalizm wizualny i muzyczny, z Chicagowskim Footworkiem w samym centrum tej układanki.

ip

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "DJ Fulltono"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Billie Eilish
Najgorętsze single sezonu 2019

Sprawdźcie, czego teraz warto posłuchać!

Duo Jatekok
Duo Jatekok supportem przed Rammsteinem w Chorzowie

Zespół wykona utwory z albumu "Klavier" Rammsteina na cztery ręce i dwa fortepiany!