Koncert
Diego El Cigala

Diego El Cigala

  • 2019-06-18
  • 200 zł – I miejsca, 150 zł – II miejsca, 100 zł - III miejsca, 70 zł - miejsca stojące
  • Teatr Muzyczny CAPITOL , Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 21.

fot. Zbigniew Warzyński

Opis

Diego El Cigala przyjeżdża do Wrocławia z materiałem ze słynnego albumu "Lágrimas Negras", uważanego za przełomowy w jego karierze. Koncert odbędzie się 18 czerwca w Teatrze Muzycznym Capitol w ramach WrocLove Fest 2019, odbywającego się corocznie z okazji Święta Wrocławia! Paco de Lucia określił Diego jako najważniejszy głos flamenco naszych czasów. Przydomek "El Cigala" nadał mu legendarny śpiewak flamenco Camarón de la Isla. "Sinatra flamenco" rozpoczął karierę w 1994 roku, dziś na swoim koncie ma 8 albumów i wiele prestiżowych nagród, w tym dwie nagrody Grammy oraz 5 nagród Latin Grammy. Największą sławę przyniósł mu właśnie album "Lágrimas Negras" z 2003 roku, nagrany we współpracy z Bebo Valdésem.
 
Diego Ramón Jiménez Salazar urodził się w rodzinie hiszpańskich Romów i od dziecka obcował ze sztuką i muzyką flamenco. Muzyczną karierę rozpoczął od śpiewania na ulicy i w klubach flamenco. Jego niezwykłe wyczucie rytmu uczyniło z niego jednego z najlepszych akompaniujących. W tej roli śpiewał u takich sław jak Camarón, Tomatito, Gerardo Núńez czy Vicente Amigo. W 1994 roku rozpoczął karierę solową. Dziś na swoim koncie ma 8 albumów i wiele prestiżowych nagród, w tym dwie nagrody Grammy oraz 5 nagród Latin Grammy. Album „Lágrimas Negras", nagrany we współpracy z 85-letnim kubańskim pianistą Bebo Valdésem, przyniósł artyście światowy sukces i uznanie krytyków muzycznych. 
 
Diego El Cigala jest mistrzem fuzji gatunków muzycznych. W niezwykły sposób łączy flamenco z tangiem, bolero i tradycyjną muzyką latynoamerykańską (ostatnie albumy artysty „Cigala & Tango", „Romance de la Luna Tucumana” i "Indestructible" są utrzymane w takim charakterze). Diego El Cigala miesza tradycję z nowoczesnością, a jego urzekający, charyzmatyczny głos przykuwa uwagę słuchaczy i zabiera ich w niezapomnianą muzyczną podróż. 
 
ip

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Diego El Cigala "? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Premiery muzyczne
Ostatnio dodane
Avril Lavigne w mrocznym teledysku do utworu "I Fell In Love With The Devil" [WIDEO]

Zobaczcie klimatyczny klip do najnowszego singla promującego ostatni album wokalistki.

Iggy Pop wraca z nowym albumem!

Premiera "Free" już we wrześniu tego roku. Posłuchajcie tytułowego utworu zapowiadającego płytę.