Koncert
70 lat Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Wrocław"

70 lat Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Wrocław"

  • 2023-05-27, , godzina 16:00
  • Hala Stulecia, Wrocław

Opis

Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca „Wrocław” od 70 lat z dumą reprezentuje nasz kraj i region dolnośląski, będąc ambasadorem polskiej kultury ludowej w najdalszych zakątkach świata. Program artystyczny Zespołu “Wrocław” budowany jest w oparciu o bogactwo narodowych i regionalnych tańców, pieśni, przyśpiewek i prezentowany przez tancerzy, chórzystów, muzyków w różnych grupach wiekowych: od tych najmłodszych aż do seniorów.

W tym roku zespół będzie obchodził swoje 70 urodziny. Dla uczczenia tej rocznicy serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków folkloru na koncert jubileuszowy, który odbędzie się 27 maja 2023 roku o 16.00  w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Będzie on wyjątkową okazją do zaprezentowania na scenie dorobku wielu pokoleń tancerzy, śpiewaków i muzyków. Koncert będzie niezapomnianym widowiskiem, pełnym wirujących barw oryginalnych strojów ludowych z całej Polski. Dolnośląska wielokulturowość spotka się z polskim patriotyzmem aby Was oczarować w ten jubileuszowy wieczór. Radosne, żywiołowe nuty oberków i polek będą przenikały liryczne i melancholijne kujawiaki. Nie zabraknie dostojnego kroku poloneza i posuwistego mazura. Wytniemy kilka hołubców. Zakręcą się łowickie spódnice i pofruną wstążki w lubelskich wiankach.

Pokażemy te dawne, znane i lubiane choreografie oraz najnowsze programy taneczne. Będzie czas na debiuty i wyczekiwane powroty, czas dla najmłodszych tancerzy i dla tych najstarszych. Będzie to wspaniała okazja do zapoznania się z różnorodnością kultury zarówno naszego regionu jak i całego kraju.

ip
Fot: materiały prasowe

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "70 lat Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Wrocław""? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Wrocław, koncerty Wrocław na dziś, koncerty Wrocław jutro, koncerty Wrocław w tym tygodniu, koncerty Wrocław na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Dominika Płonka prezentuje "DD EP" [AUDIO]
Dominika Płonka prezentuje "DD EP" [AUDIO]

Piosenką promującą debiutancki mini album jest "TAK MI PRZYKRO (że mi przeszło)".

Popularne
Znamy skład Męskie Granie Orkiestry 2023 [WIDEO]

Muzycy zapowiedzieli też premierę singla promującego Męskie Granie 2023.

Niall Horan wystąpi w Polsce [WIDEO]

Światowej sławy artysta, Niall Horan ogłosił trasę koncertową.

Amber Run
Amber Run o najnowszym albumie "How To Be Human" i koncercie w Polsce [WYWIAD]

Henry Wyeth o wyzwaniach związanych z tworzeniem najnowsze płyty.